Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 21. 3. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


11.6.2018

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 11.6.2018

Praha 10 opraví kino Vzlet, podle starosty moc draze

Praha 10 opraví kino Vzlet, podle starosty moc draze

11.6.2018 22:09, Zdroj: ČTK

Praha - Zastupitelé Prahy 10 se dnes neshodli na zrušení výsledku tendru na dlouho odkládané dokončení opravy historického kina Vzlet. Projednání na zastupitelstvu inicioval starosta Vladimír Novák (ČSSD), podle kterého je již vysoutěžená cena zhruba 36 milionů korun příliš vysoká. Starosta požadoval novou soutěž. Koaliční kolegové z TOP 09 ho za tento postup kritizovali, stejně jako za odmítnutí zveřejnit forenzní audit, který se týkal nedokonče... Více »

Asociace nabízí tisícovku Romů na boj proti kůrovci

Asociace nabízí tisícovku Romů na boj proti kůrovci

11.6.2018 14:32, Zdroj: ČTK

Praha - Asociace romských podnikatelů a spolků nabídla tisícovku pracovníků, kteří jsou dlouhodobě evidováni na úřadech práce, na práci v lesích při boji proti kůrovci. Poslali proto ministrům životního prostředí Richardu Brabcovi (ANO) a zemědělství Jiřímu Milkovi (za ANO) otevřený dopis. Mělo by se jednat o pracovníky prověřených firem, kteří kvůli nedostatku pracovních příležitostí žijí ze sociálních dávek. Stanovisko ministerstev ČTK zjišťuje... Více »

Praha 10 vypsala zakázku na opravu polikliniky v Malešicích

Praha 10 vypsala zakázku na opravu polikliniky v Malešicích

11.6.2018 14:18, Zdroj: ČTK

Praha - Radnice Prahy 10 vypsala zakázku za zhruba 250 milionů korun na rekonstrukci polikliniky v Malešicích. Dnes to zaznělo na jednání zastupitelstva městské části. Zakázku radní schválili koncem května, podle kritiků při tom nepostupovali dostatečně transparentně. Vedení radnice to odmítá, podle něj se vše odehrálo podle zákona. Loni Praha 10 schválila memorandum s nájemcem objektu, který na opravy přispěje 40 miliony korun. Rekonstrukce by m... Více »

Soud v Liberci se opět zabývá kauzou exředitele policie Dvořáka

Soud v Liberci se opět zabývá kauzou exředitele policie Dvořáka

11.6.2018 12:16, Zdroj: ČTK

Liberec - Okresní soud v Liberci dnes znovu projednával případ bývalého libereckého policejního ředitele Miroslava Dvořáka. Posuzuje část případu, pro který Nejvyšší soud rozsudek zrušil. V ní je Dvořák obžalován z korupce a porušení služebních povinností. Rozsudek zřejmě zazní na příštím líčení v červenci, zbývá provést poslední důkaz. Dvořák označuje obvinění od začátku za komplot, podle něj případ provázejí procesní chyby a manipulace s odposl... Více »

Region: Liberecký

Legislativa | Jiná média (0) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem

ČEB čeká platbu za prodej zkrachovalé slovenské ocelárny

ČEB čeká platbu za prodej zkrachovalé slovenské ocelárny

11.6.2018 11:38, Zdroj: ČTK

Praha - Česká exportní banka (ČEB) by měla obdržet podíl z prodeje zkrachovalé slovenské ocelárny Slovakia Steel Mills. Koupila ji německá skupina Max Aicher prostřednictvím maďarské firmy OAM Ózdi Acélművek. Informaci serveru Biztweet potvrdil ČTK mluvčí banky Jan Černý. ČEB poskytla na výstavbu oceláren v roce 2007 úvěr 168,6 milionu eur (4,4 miliardy Kč). Výše výnosu zatím není známá.... Více »

Zkrachovalá ocelárna SSM s úvěrem od ČEB má nového majitele

Zkrachovalá ocelárna SSM s úvěrem od ČEB má nového majitele

11.6.2018 11:01, Zdroj: ČTK

Bratislava - Zkrachovalá slovenská ocelárna Slovakia Steel Mills (SSM) byla prodána v mezinárodním tendru. Společnost koupil maďarský podnik OAM Ózdi Acélművek, který patří do německé skupiny Max Aicher. Informoval o server Biztweet. Ocelárně poskytla v roce 2007 úvěr Česká exportní banka (ČEB).... Více »