Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 21. 3. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


8.6.2018

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 8.6.2018

Korytář soud prohrál, Liberci musí platit náhradu škody za pokutu

Korytář soud prohrál, Liberci musí platit náhradu škody za pokutu

8.6.2018 15:36, Zdroj: ČTK

Liberec - Bývalý primátor Liberce Jan Korytář (Změna pro Liberec) prohrál soud s městem. Rozhodnutí okresního soudu potvrdil odvolací soud. Korytář musí radnici zaplatit náhradu škody za pokutu 130.000 korun, kterou město dostalo od antimonopolního úřadu (ÚOHS) za rozhodnutí o zrušení zakázky z doby jeho primátorství. Včetně úroků z prodlení a nákladů řízení jde zhruba o 250.000 korun, řekl dnes ČTK Korytář, který je poslední čtyři roky náměstkem... Více »

Výbor NATO: Radary z Izraele nesmí být zapojeny do NATO

Výbor NATO: Radary z Izraele nesmí být zapojeny do NATO

8.6.2018 15:12, Zdroj: ČTK

Praha - Podle bezpečnostního výboru NATO není možné, aby byl do aliančního systému zapojen systém, který nepochází z členské země NATO. Týká se to i nákupu mobilních radarů pro české armádu za asi 3,5 miliardy korun z Izraele. ČTK to dnes sdělilo tiskové oddělení ministerstva obrany. Výbor NATO bude podle českého ministerstva hledat řešení problému, protože se týká více členských států aliance.... Více »

Lodě nesměji proplouvat pod lávkou v Nymburku, mohla by se zřítit

Lodě nesměji proplouvat pod lávkou v Nymburku, mohla by se zřítit

8.6.2018 13:41, Zdroj: ČTK

Nymburk - Státní plavební správa dnes zastavila s okamžitou platností provoz lodí na Labi pod lávkou v Nymburce, která je v havarijním stavu a mohla by se kdykoli zřítit. Lodě se musejí otáčet, Povodí Labe se je snaží o zákazu plavby v Nymburce informovat na plavebních komorách. ČTK to řekla ředitelka Státní plavební správy Klára Němcová. Labe v Nymburce je významná lodní cesta, náhradní neexistuje. Město se rozhodlo, že lávku zbourá. Starosta má... Více »

Státní zástupce chce pro Dbalého deset let vězení za korupci

Státní zástupce chce pro Dbalého deset let vězení za korupci

8.6.2018 11:38, Zdroj: ČTK

Praha - Státní zástupce Zdeněk Matula požaduje pro bývalého ředitele Nemocnice Na Homolce Vladimíra Dbalého deset let vězení a propadnutí majetku za zmanipulování zakázek a korupci. V dnešní závěrečné řeči u pražského městského soudu, pro kterou si netradičně zvolil formu powerpointové prezentace, se Matula zaměřil na prokázání pravosti klíčového důkazu - Dbalého deníku. Lékař spisek označuje za pouhou uměleckou fikci, podle obžaloby však deník j... Více »

Zlínský soud dnes nerozhodl v daňové kauze Romana Vaškůje

Zlínský soud dnes nerozhodl v daňové kauze Romana Vaškůje

8.6.2018 10:50, Zdroj: ČTK

Zlín - Krajský soud ve Zlíně dnes nerozhodl v kauze podnikatele Romana Vaškůje a jeho údajných kompliců týkající se daňového úniku při obchodech s leteckým petrolejem. Škoda podle obžaloby přesáhla 157 milionů korun. Vaškůj dnes spolu s dalším obžalovaným, Stanislavem Nedbálkem, uspěli s písemnou námitkou podjatosti. Týkala se vyjádření Generálního ředitelství cel, které si soud při jednom z minulých jednání vyžádal. Předsedkyně senátu Iveta Šper... Více »

Region: Zlínský

Legislativa | Jiná média (0) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem