Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


1.6.2018

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 1.6.2018

Kontrola odhalila ve zdravotním ústavu pochybení za 80 mil. Kč

Kontrola odhalila ve zdravotním ústavu pochybení za 80 mil. Kč

1.6.2018 16:16, Zdroj: ČTK

Praha - Kontrola odhalila ve Zdravotním ústavu v Ostravě pochybení v hospodaření a zadávání veřejných zakázek. Porušení rozpočtové kázně vyčíslilo ministerstvo zdravotnictví na 80 milionů korun. Nálezy dostane policie, finanční úřad i Úřad na ochranu hospodářské soutěže, informovalo dnes ministerstvo v tiskové zprávě. Ředitel Petr Hapala má podle ministra vlády v demisi Adama Vojtěcha (za ANO) urychleně zvážit své setrvání v úřadu. Vyjádření ředi... Více »

Westinghouse chce v ČR modernizovat jaderné elektrárny

Westinghouse chce v ČR modernizovat jaderné elektrárny

1.6.2018 16:13, Zdroj: ČTK

Praha - Americká společnost Westinghouse se chce podílet na zavedení digitálních technologií v českých jaderných reaktorech. V případě, že bude vypsán tendr na výstavbu dalšího jaderného bloku v Česku, Westinghouse bude o své účasti uvažovat. Řekl to dnes na setkání s novináři José Emeterio Gutiérrez, generální ředitel firmy, která loni v březnu vyhlásila bankrot a nyní prochází restrukturalizací. Dodal, že Westinghouse hodlá pod novým vlastníkem... Více »

ŘSD začne možná už v sobotu s opravou vzduté D5 v Plzeňském kraji

ŘSD začne možná už v sobotu s opravou vzduté D5 v Plzeňském kraji

1.6.2018 14:37, Zdroj: ČTK

Blatnice (Plzeňsko) - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) začne zřejmě už v sobotu s opravou vzduté části D5 z Plzně na Rozvadov. Nerovnosti nebude provizorně brousit, jak původně předpokládalo, ale hned provede komplexní opravu. Dnes by se měla převést veškerá doprava na druhou polovinu dálnice ve směru od Rozvadova na Plzeň, kde bude jeden pruh pro cestu do Německa a druhý pro směr na Prahu. ČTK to řekl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Ja... Více »

SŽDC dostala od ÚOHS pokutu 200.000, dělila zakázky

SŽDC dostala od ÚOHS pokutu 200.000, dělila zakázky

1.6.2018 14:00, Zdroj: ČTK

Brno - Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) dostala od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 200.000 korun za přestupek při zadávání studií na přípravu stavby vysokorychlostní tratě z Prahy na sever do Německa. Studii rozdělila na dvě menší, čímž se staly takzvanými sektorovými podlimitními, a neuskutečnilo se tak zadávací řízení podle zákona o veřejných zakázkách, uvedl v tiskové zprávě předseda ÚOHS Petr Rafaj. Pokuta je pravom... Více »

Děti, senioři a studenti budou po Přerově jezdit s MHD levněji

Děti, senioři a studenti budou po Přerově jezdit s MHD levněji

1.6.2018 12:14, Zdroj: ČTK

Přerov - Podstatná část obyvatel Přerova bude moci od září cestovat po městě městskou hromadnou dopravou levněji. Týká se to dětí, studentů do 26 let a seniorů nad 65 let, kteří získají v městských autobusech slevu ve výši 75 procent. Město bude kompenzace přepravci stát každoročně zhruba 2,5 milionu korun. Usnesli se na tom tento týden radní města.... Více »

Strany koalice v Praze 10 se přou o rekonstrukci kina Vzlet

Strany koalice v Praze 10 se přou o rekonstrukci kina Vzlet

1.6.2018 12:09, Zdroj: ČTK

Praha - V koalici vládnoucí v Praze 10 vznikl spor nefungující kino Vzlet. TOP 09 by chtěla co nejdříve dokončit jeho rekonstrukci, zatímco starosta Vladimír Novák (ČSSD) opravy pozastavil. Je podle něj nutné dopracovat audit poslední nedokončené rekonstrukce z let 2008 až 2012. Zároveň jsou nyní naplánované opravy podle starosty drahé a záměr proto předloží ke schválení zastupitelům. ČTK o tom informovaly obě strany sporu.... Více »

Zlínský soud zprostil tři úřednice obžaloby z braní úplatků

Zlínský soud zprostil tři úřednice obžaloby z braní úplatků

1.6.2018 11:22, Zdroj: ČTK

Zlín - Krajský soud ve Zlíně dnes zprostil tři úřednice Finančního úřadu v Kroměříži obžaloby z braní úplatků za pomoc při krácení daně. Podnikateli Milanu Macourkovi, jemuž podle obžaloby pomáhaly, soud za zkrácení daně vyměřil šestiletý nepodmíněný trest a zákaz činnosti na osm let. Jeho spolupracovnici Kamilu Dudovou obžaloby z podílu na úplatkářství zprostil. Úřednice i Dudová vinu odmítly, Macourek se přiznal. Rozsudek není pravomocný.... Více »

Region: Zlínský

Legislativa | Jiná média (0) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem

Archiv iVysílání začala pro Českou televizi znovu provozovat O2

Archiv iVysílání začala pro Českou televizi znovu provozovat O2

1.6.2018 10:21, Zdroj: ČTK

Praha - Internetový archiv iVysílání začala pro Českou televizi (ČT) znovu provozovat telekomunikační firma O2 Czech Republic. Vyplývá to ze smlouvy zveřejněné v Registru smluv. Mluvčí ČT Karolína Blinková dnes ČTK řekla, že O2 zakázku získala jako druhá v pořadí ve výběrovém řízení, které loni vyhrála společnost SuperNetwork. S ní televize podle mluvčí ukončila spolupráci kvůli opakovanému porušování smlouvy.... Více »