Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


30.4.2018

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 30.4.2018

Vnitro: Prodej bývalých kasáren v Jičíně byl v pořádku

Vnitro: Prodej bývalých kasáren v Jičíně byl v pořádku

30.4.2018 14:47, Zdroj: ČTK

Jičín - Proces prodeje dvou budov bývalých kasáren v Jičíně firmě Senior holding byl podle závěrů ministerstva vnitra v pořádku. Ministerstvo prodej prověřovalo na základě podnětu jednoho opozičního zastupitele, podle kterého byl prodej diskriminační a netransparentní. O závěrech ministerstva dnes informoval starosta Jan Malý (ANO). Případem se na základě opozičními zastupiteli podaného trestního oznámení zabývá i policie, která zatím žádný závěr... Více »

Za výrok o "brutálním" úniku informací Komárek potrestán nebude

Za výrok o "brutálním" úniku informací Komárek potrestán nebude

30.4.2018 14:02, Zdroj: ČTK

Praha - Bývalý detektiv Jiří Komárek nebude potrestán za to, že nařkl policejního prezidenta Tomáše Tuhého z brutálního úniku informací. Soud mu původně uložil roční podmínku. Krajský soud v Praze však dnes vyhověl Komárkovu odvolání, zrušil původní verdikt a zprostil ho obžaloby. Rozsudek je pravomocný, lze proti němo podat pouze mimořádný opravný prostředek, a to dovolání k Nejvyššímu soudu. Komárek obvinění dlouhodobě odmítá. Čelil obžalobě ze... Více »

Policie zabavila Jičínu dokumenty k tendru na umělý trávník

Policie zabavila Jičínu dokumenty k tendru na umělý trávník

30.4.2018 11:23, Zdroj: ČTK

Jičín - Národní centrála proti organizovanému zločinu zabavila městu Jičín dokumentaci k soutěži na nákup umělého trávníku na fotbalové hřiště. Detektivové si minulý týden z jičínské radnice odnesli i dosud neotevřenou obálku s nabídkou od jednoho uchazeče. Vedení města odmítá, že by při soutěži pochybilo či se dopustilo nezákonného jednání. Nikoho z města policie neobvinila. Novinářům to dnes řekli představitelé radnice.... Více »

Rakovník opakuje tendr na opravu školy kvůli nezájmu firem

Rakovník opakuje tendr na opravu školy kvůli nezájmu firem

30.4.2018 10:15, Zdroj: ČTK

Rakovník - Město Rakovník znovu vypsalo tendr na opravu 3. základní školy v hodnotě zhruba deset milionů korun, do prvního se nikdo nepřihlásil, stejně jako do tendru na úpravy botanické zahrady. Firmy podle vedení města nemají kapacity, problém jsou i ceny projektů, protože v poslední době vzrostly ceny stavebních prací i stavebních materiálů. "Je tedy složité sehnat stavební firmu, která projekt zpracuje za cenu projektanta," sdělil ČTK mluvčí ... Více »

Transparency se zaměří na ochranu institucí a financování stran

Transparency se zaměří na ochranu institucí a financování stran

30.4.2018 09:50, Zdroj: ČTK

Praha - Ochraně nezávislých institucí a demokracie, ale i financování politických stran nebo sportu se chce v roce 2018 věnovat česká pobočka protikorupční organizace Transparency International (TI), jejíž mateřská mezinárodní instituce oslaví v pátek 25. výročí od svého založení. Dále se chce věnovat i teritorialitě exekutorů nebo veřejným zakázkám. ČTK to řekla mluvčí organizace Lucia Vilimovská.... Více »

Vláda probere výběr nástupce Murína i příspěvek k investici BMW

Vláda probere výběr nástupce Murína i příspěvek k investici BMW

30.4.2018 03:03, Zdroj: ČTK

Praha - Vláda v demisi se dnes bude zabývat obsazením funkce ředitele Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) potom, co z čela instituce v úterý odstoupí dosavadní šéf Michal Murín. Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO), který Murína kritizoval, v pátek uvedl, že nabídku na vedení GIBS dostalo několik lidí. Počítá s výběrovým řízením na dočasné vedení úřadu i s tendrem na nového ředitele. Kabinet se bude věnovat také novele zákona o pobytu c... Více »