Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 23. 1. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


26.4.2018

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 26.4.2018

Někteří výrobci podle družstva CBA používají nekalé praktiky

Někteří výrobci podle družstva CBA používají nekalé praktiky

26.4.2018 15:29, Zdroj: ČTK

Šumperk - Někteří velcí výrobci při vyjednávání s menšími maloobchodními sítěmi používají podle předsedy Družstva CBA Romana Mazáka nekalé praktiky a zneužívají svého dominantního postavení na trhu. Jde především o velké dodavatele z řad nadnárodních výrobců, kteří malým obchodníkům ve srovnání s velkými obchodními řetězci nabízí horší cenové podmínky, sdělil dnes ČTK Mazák. Situaci by podle něj mohla zlepšit legislativní úprava. Maloobchodní dru... Více »

Sokolovská uhelná zpracovala první kaly z lagun v Ostravě

Sokolovská uhelná  zpracovala první kaly z lagun v Ostravě

26.4.2018 14:33, Zdroj: ČTK

Vřesová (Sokolovsko) - Sokolovská uhelná (SUAS) ve Vřesové zpracovala první kontejnery kalů z lagun Ostramo. Na zavážení kontejnerů a zahájení tlakového zplyňování dohlížela Česká inspekce životního prostředí, uvedla (SUAS) na svých webových stránkách. Celkem by se v technologii SUAS mělo zpracovat 91.000 tun kalů, které zůstaly po bývalé výrobě ropných produktů. Část veřejnosti se proto obává zhoršení životního prostředí při zpracování i přeprav... Více »

Úsek D35 Vysoké Mýto - Džbánov získal získal územní rozhodnutí

Úsek D35 Vysoké Mýto - Džbánov získal získal územní rozhodnutí

26.4.2018 14:20, Zdroj: ČTK

Vysoké Mýto (Orlickoústecko) - Úsek budoucí dálnice D35 mezi Vysokým Mýtem a Džbánovem na Orlickoústecku získal územní rozhodnutí. Na téměř šesti kilometrech silnice budou dvě mimoúrovňové a dvě další křižovatky, sedm mostů a čtyři nadjezdy. Součástí je i několik přeložek silnic, zjistila ČTK z dokumentu na úřední desce Vysokého Mýta.... Více »

Opata se podle generála Pavla těší respektu vojáků i politiků

Opata se podle generála Pavla těší respektu vojáků i politiků

26.4.2018 13:52, Zdroj: ČTK

Brusel - Nastupující náčelník generálního štábu české armády Aleš Opata je vysoce kvalifikovaný generál, který se těší značnému respektu nejen ze strany vojáků, ale i ze strany občanů a politické reprezentace, což je pro jeho novou práci naprosto zásadní. V Bruselu to dnes ČTK řekl předseda Vojenského výboru NATO Petr Pavel, který český generální štáb vedl v letech 2012 až 2015.... Více »

Pražští zastupitelé po hádkách o program ukončili jednání

Pražští zastupitelé po hádkách o program ukončili jednání

26.4.2018 13:51, Zdroj: ČTK

Praha - Pražští zastupitelé neschválili po několikahodinových sporech o osud Libeňského mostu program dnešního jednání. Primátorka Adriana Krnáčová (ANO) jednání následně ukončila. Program podpořilo pouze 30 ze 65 zastupitelů. O termínu dalšího zasedání zastupitelů rozhodne primátorka. Spory ohledně Libeňského mostu vyvolalo úterní rozhodnutí rady, která se usnesla, že most bude zbourán a nahrazen novým. Proti tomu se postavila část politiků i ob... Více »

Nemocnice musí od září evidovat bonusy na zvláštním účtu

Nemocnice musí od září evidovat bonusy na zvláštním účtu

26.4.2018 13:01, Zdroj: ČTK

Praha - Nemocnice řízené ministerstvem zdravotnictví budou muset od září evidovat bonusy od dodavatelů na zvláštním účtu a dokládat jejich použití. Bonusy za konkrétní léky či materiál budou muset přiznávat zdravotním pojišťovnám, které je proplácejí. Přísnější bude i kontrola výjimek ze zákona o veřejných zakázkách, řekl dnes na tiskové konferenci ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO). O bonusy nemocnic se kvůli podezření z podvod... Více »

Ve Zlíně pokračuje soud s policistou, který prý pomáhal zlodějům

Ve Zlíně pokračuje soud s policistou, který prý pomáhal zlodějům

26.4.2018 12:09, Zdroj: ČTK

Zlín - Výpověďmi svědků pokračovalo dnes u zlínského krajského soudu projednávání případu osmapadesátiletého Stanislava Morice. Podle obžaloby v době, kdy pracoval u policie v Kroměříži, dával tipy zlodějům vykrádajícím firmy. Bývalý Moricův nadřízený dnes řekl, že viděl, jak se obžalovaný stýká s lidmi z kriminálního prostředí mimo jeho pracovní povinnosti. V případě uznání viny hrozí Moricovi 12 let vězení, vinu odmítá.... Více »

Region: Zlínský

Legislativa | Jiná média (0) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem

ZVVZ stouply tržby na 1,5 miliardy, chce se dostat ze ztráty

ZVVZ stouply tržby na 1,5 miliardy, chce se dostat ze ztráty

26.4.2018 11:15, Zdroj: ČTK

Milevsko (Písecko) - Strojírenský holding ZVVZ Group Milevsko loni zvýšil tržby o 140 milionů na 1,54 miliardy Kč. Letos plánuje tržby 1,53 miliardy. Kvůli problémům dceřiné společnosti ZVVZ-Enven Engineering se holding loni dostal do ztráty v desítkách milionů Kč, předloni skončil ve ztrátě po zdanění 93,5 milionu Kč. Letos čeká holding zisk 48 milionů, za letošní první čtvrtletí skončila skupina v zisku po zdanění 24 milionů. ČTK to řekl generá... Více »

Fondy | Jiná média (0) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem

Rath prohrál spor se státním zástupcem, potvrdil to odvolací soud

Rath prohrál spor se státním zástupcem, potvrdil to odvolací soud

26.4.2018 10:25, Zdroj: ČTK

Praha - Státní zástupce Petr Jirát se jako soukromá osoba nemusí omlouvat bývalému středočeskému hejtmanovi Davidu Rathovi za své mediální výroky o něm. Potvrdil to dnes odvolací soud, který se ztotožnil s názorem, že Rathova žaloba měla směřovat proti Krajskému státnímu zastupitelství v Praze, kde Jirát působí. Takovou žalobu podal obžalovaný exhejtman také, soudy ji však ještě neprojednaly.... Více »

Pražská koalice řešila Blanku, metro či městský holding

Pražská koalice řešila Blanku, metro či městský holding

26.4.2018 09:00, Zdroj: ČTK

Praha - Výběr hlavních událostí vládnoucí koalice v Praze v tomto volebních období (dnes bude pražské zastupitelstvo projednávat mimo jiné osud Libeňského mostu nebo zakázku na rekonstrukci Václavského náměstí):... Více »

Odvolací soud projedná spor Ratha se státním zástupcem Jirátem

Odvolací soud projedná spor Ratha se státním zástupcem Jirátem

26.4.2018 03:05, Zdroj: ČTK

Praha - Pražský městský soud dnes projedná odvolání bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha proti rozsudku, podle nějž se státní zástupce Petr Jirát nemusí Rathovi omlouvat za své mediální výroky. Obvodní soud loni s odkazem na předchozí judikaturu konstatoval, že Jirát jako soukromá osoba nemůže být žalován za něco, co pronesl z pozice veřejného činitele.... Více »

Pražští zastupitelé rozhodnou o osudu Libeňského mostu

Pražští zastupitelé rozhodnou o osudu Libeňského mostu

26.4.2018 03:04, Zdroj: ČTK

Praha - Pražští zastupitelé dnes projednají návrh zbourání Libeňského mostu a výstavbu nového, který v úterý schválili městští radní. Proti se staví část politiků a občanských sdružení. Na programu jednání je i revitalizace Václavského náměstí, petice proti zákazu jízdy na kole centrem nebo dotace městským částem. Zastupitelé projednají také transformaci příspěvkové společnosti Prague City Tourism (PCT) na obchodní firmu.... Více »