Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 23. 3. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


4.4.2018

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 4.4.2018

Změna kritizuje smlouvu libereckého dopravního podniku na CNG

Změna kritizuje smlouvu libereckého dopravního podniku na CNG

4.4.2018 16:51, Zdroj: ČTK

Liberec - Hnutí Změna pro Liberec kritizuje nevýhodnou smlouvu Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ) s firmou BusLine na nájem a podnájem plničky stlačeného zemního plynu (CNG). Dopravní podnik do její výstavby a rozšíření investoval 13 milionů korun, zavázal se odebírat určené množství plynu a za neplnění této podmínky mu hrozí sankce. Smlouva obou firem byla navíc uzavřena původně s platností do roku 2041, podařilo se ji ... Více »

Po zimní pauze pokračuje čistění areálu ve Vrběticích

Po zimní pauze pokračuje čistění areálu ve Vrběticích

4.4.2018 13:08, Zdroj: ČTK

Zlín - Po zimní pauze opět pokračuje čištění areálu bývalých muničních skladů ve Vrběticích na Zlínsku, kde před více než třemi lety vybuchly dva sklady s municí. V úterý se do muničních skladů vrátili po zimní přestávce pyrotechnici, hasiči, policisté i zdravotníci v plné početní síle a začali opět pracovat, informovala dnes ČTK policejní mluvčí Lenka Javorková. Pauza trvala kvůli špatnému počasí 46 dnů.... Více »

Kapsch vyzval Ťoka, aby ho přestal poškozovat

Kapsch vyzval Ťoka, aby ho přestal poškozovat

4.4.2018 12:13, Zdroj: ČTK

Praha - Provozovatel elektronického mýtného systému Kapsch poslal ministrovi dopravy Danu Ťokovi (za ANO) předžalobní výzvu s požadavkem, aby se zdržel dalšího poškozování dobrého jména společnosti. Firma označila výroky ministra z poslední doby směrem k ní za manipulativní a lživé a žádá omluvu. Reagovala tak mimo jiné na výzvu, aby ihned snížila náklady na provoz stávajícího systému. Uvedla to v prohlášení pro ČTK. Vyjádření ministra ČTK zjišťu... Více »

Liberecký kraj odmítá rozhodnutí ÚOHS, že akcie musí soutěžit

Liberecký kraj odmítá rozhodnutí ÚOHS, že akcie musí soutěžit

4.4.2018 11:50, Zdroj: ČTK

Liberec - Liberecký kraj se odvolal proti nedávnému rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), podle kterého musí na plánovaný nákup akcií dopravní společnosti ČSAD Liberec vypsat veřejnou soutěž. Rozhodnutí je dle kraje v rozporu s evropským právem. Navíc, pokud by kraj opravdu vypsal veřejnou soutěž, bylo by to účelové, protože vítěz by byl předem známý. Akcie může prodat jen jejich vlastník a nikdo jiný, řekl dnes novinářům Marti... Více »

Mobilní signál v celém pražském metru bude do roku 2022

Mobilní signál v celém pražském metru bude do roku 2022

4.4.2018 10:53, Zdroj: ČTK

Praha - Pokrytí celého pražského metra včetně tunelů mobilním signálem bude v provozu do roku 2022. Dozorčí rada pražského dopravního podniku (DPP) dnes schválila smlouvu s konsorciem operátorů. Smlouva bude uzavřena na 20 let a za prvních deset let operátoři vyplatí dopravnímu podniku 120 milionů korun. ČTK o tom dnes informovalo vedení metropole a představitelé dozorčí rady DPP.... Více »

Ministerstvo zahraničí dostalo půlmilionovou pokutu od ÚOHS

Ministerstvo zahraničí dostalo půlmilionovou pokutu od ÚOHS

4.4.2018 09:21, Zdroj: ČTK

Brno - Ministerstvo zahraničních věcí dostalo půlmilionovou pokutu od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Je za zakázku na rozvoj konzulárních systémů ePasy v letech 2016 - 2019, kterou ministerstvo zadalo bez otevřeného tendru. ČTK to zjistila z webu ÚOHS. Ministerstvo s pokutou nesouhlasí a podalo žalobu ke Krajskému soudu v Brně.... Více »