Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 23. 3. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


28.3.2018

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 28.3.2018

Středoevropští ministři obrany jednali o migraci i o Balkánu

Středoevropští ministři obrany jednali o migraci i o Balkánu

28.3.2018 19:26, Zdroj: ČTK

Budapešť/Praha - Bezpečnost střední Evropy je zárukou budoucnosti kontinentu, řekl dnes maďarský ministr obrany István Simicskó po jednání s rezortními kolegy ze zemí Středoevropské obranné spolupráce (CEDC) v Budapešti. Ministři obrany Česka, Maďarska, Slovenska, Polska, Slovinska, Chorvatska a Rakouska se podle maďarské tiskové agentury MTI shodli na nutnosti dalšího zlepšování obranných kapacit svých zemí s ohledem na účinnější ochranu vnějšíc... Více »

Firmy se přou s Ostravou o miliony za opravu domu kultury

Firmy se přou s Ostravou o miliony za opravu domu kultury

28.3.2018 16:22, Zdroj: ČTK

Ostrava - Firmy, které v minulosti opravovaly ostravský Dům kultury Poklad, se chtějí soudit s městem Ostrava o 7,3 milionu. Peníze si nárokují za rekonstrukci a konzervační práce, za něž údajně od loňského července nedostaly zaplaceno. Miliony chtějí vymáhat soudní cestou. Podle firem byl postup radnice nestandardní a možná záměrný. ČTK to dnes za skupinu firem sdělila Eva Kijonková. Město ale považuje vyjádření firem za jednostranné a nepravdiv... Více »

Výrobci obuvi Prabos stoupl loni zisk o 80 procent na 43 mil. Kč

Výrobci obuvi Prabos stoupl loni zisk o 80 procent na 43 mil. Kč

28.3.2018 16:18, Zdroj: ČTK

Praha - Společnosti Prabos ze Slavičína, která vyrábí pracovní, vojenskou a volnočasovou obuv, stoupl loni čistý zisk meziročně o 80 procent na 42,5 milionu Kč. Tržby vzrostly o 0,5 procenta na 330 milionů Kč. Firma, která v únoru oznámila záměr vstoupit na burzu a expandovat na Ukrajinu, to dnes sdělila ČTK.... Více »

Jihočeským městem pro byznys je Písek, druhý je J. Hradec

Jihočeským městem pro byznys je Písek, druhý je J. Hradec

28.3.2018 12:38, Zdroj: ČTK

České Budějovice - Městem pro byznys 2017 v Jihočeském kraji je Písek. Na druhém místě skončil Jindřichův Hradec, na třetím Milevsko na Písecku. Jde o výsledky výzkumu Město pro byznys, který zpracovává agentura Datank. ČTK to dnes řekl zástupce organizátorů David Pavlát. Datank hodnotí podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy ve všech 205 obcích s rozšířenou působností v ČR a v městských částí Prahy. Republikového vítěze vyhlásí pořadate... Více »

Brněnská radnice dostala od ÚOHS pokutu 270.000 korun

Brněnská radnice dostala od ÚOHS pokutu 270.000 korun

28.3.2018 09:56, Zdroj: ČTK

Brno - Brněnská radnice dostala od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 270.000 korun. Je za smlouvu se společností GORDIC na informační systém GINIS, kterou magistrát uzavřel v roce 2015 bez otevřeného tendru. ČTK to zjistila z webu ÚOHS. Brněnská radnice už podala proti rozhodnutí antimonopolního úřadu žalobu ke Krajskému soudu v Brně. ČTK to dnes potvrdila mluvčí soudu Eva Sigmundová. Za obdobné chyby ÚOHS v poslední době pokutu... Více »