Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 23. 1. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


9.2.2018

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 9.2.2018

Soud dal exnáměstkovi Malířovi za nevýhodný nákup garážípodmínku

Soud dal exnáměstkovi Malířovi za nevýhodný nákup garážípodmínku

9.2.2018 19:10, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Soud dnes bývalému náměstkovi královéhradeckého primátora Josefu Malířovi (VPM) uložil trest 2,5 roku vězení s podmíněným odkladem na čtyři roky za zneužití pravomoci úřední osoby a porušení povinnosti při správě cizího majetku kvůli nevýhodnému obchodu pro město. Šlo o předraženou koupi parkovacího domu. Rozsudek není pravomocný. Krajský soud se případem zabýval podruhé, kauzu mu vrátil k novému projednání Nejvyšší soud po dovol... Více »

Soud potvrdil pokutu 300.000 korun od ÚOHS pro Chodov

Soud potvrdil pokutu 300.000 korun od ÚOHS pro Chodov

9.2.2018 18:00, Zdroj: ČTK

Brno - Nejvyšší správní soud (NSS) potvrdil pokutu 300.000 korun od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pro Chodov na Sokolovsku. Radnice nevypsala koncesní řízení na pronájem teplovodních zařízení. ČTK to zjistila z webu soudu. Sankci už dříve potvrdil i Krajský soud v Brně.... Více »

Záchranná služba Libereckého kraje dostane letos deset sanitek

Záchranná služba Libereckého kraje dostane letos deset sanitek

9.2.2018 16:30, Zdroj: ČTK

Liberec - Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje dostane ještě letos deset nových sanitek, vyřadit tak bude moci starší vozy. V dalších dvou letech vymění vždy šest aut. Krajská organizace postupně vymění 22 sanit za nové značky Mercedes-Benz Sprinter za 92 milionů korun. Zadávací dokumentaci pro tendr projednal kraj i s řidiči, kteří auta pořízená před dvěma lety kvůli některým parametrům kritizovali. ČTK o tom dnes informovala mluvčí L... Více »

Trojkoalici v Praze se nelíbí podoba společného podniku k metru

Trojkoalici v Praze se nelíbí podoba společného podniku k metru

9.2.2018 12:27, Zdroj: ČTK

Praha - Pražská Trojkoalice nesouhlasí s navrženou podobou společného podniku, který plánuje založit dopravní podnik (DPP) se soukromým developerem k rozvoji okolí stanic nové linky metra D. Novinářům to dnes sdělili zástupci Zelených a STAN. S principem společného podniku souhlasí, stávající podoba ale podle nich nezaručuje urbanisticky přínosný rozvoj stanic, není transparentní a může být pro město ztrátová. Výběrová komise DPP pro spolupráci d... Více »

ZVVZ dodá ventilátory do silničních tunelů v Jižní Koreji

ZVVZ dodá ventilátory do silničních tunelů v Jižní Koreji

9.2.2018 10:30, Zdroj: ČTK

Milevsko (Písecko) - Silniční tunel Činhe nedaleko jihokorejského mezinárodního přístavu Pusan bude odvětrávat osm ventilátorů o průměru 2000 milimetrů ze společnosti ZVVZ Machinery Milevsko. S předchozími dodávkami se tak v zemi, kde dnes začínají zimní olympijské hry, bude o čistotu ovzduší v tunelech starat 24 ventilátorů ze ZVVZ. V milevské továrně se nyní na zakázce za 12 milionů korun pracuje, s expedicí se počítá v červenci. ČTK to řekl me... Více »

Krajský soud dnes rozhodne v kauze hradeckého exnáměstka Malíře

Krajský soud dnes rozhodne v kauze hradeckého exnáměstka Malíře

9.2.2018 03:11, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Krajský soud v Hradci Králové by dnes měl vynést rozsudek v kauze bývalého náměstka královéhradeckého primátora Josefa Malíře (VPM), kterého krajský i vrchní soud v předchozích letech zprostil obžaloby kvůli parkovacímu domu. Státní zástupce navrhl Malíře potrestat za zneužití pravomoci úřední osoby a porušení povinnosti při správě cizího majetku pětiletým vězením. Malíř nezákonné jednání odmítá.... Více »