Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 23. 1. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


2.2.2018

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 2.2.2018

Dozorčí rada TSK odvolala místopředsedu představenstva Trávníčka

Dozorčí rada TSK odvolala místopředsedu představenstva Trávníčka

2.2.2018 15:46, Zdroj: ČTK

Praha - Dozorčí rada pražské Technické správy komunikací (TSK) dnes odvolala místopředsedu představenstva Jiřího Trávníčka. Důvodem odvolání byla nenaplněná očekávání, sdělily ČTK na sobě nezávislé zdroje obeznámené s vedením společnosti. Podle informací ČTK byl důvodem špatný stav mostů, které měl v gesci. Trávníčka nahradil místostarosta Prahy 8 Matěj Fichtner (ANO). Z představenstva dnes odešel také bývalý poslanec Miroslav Svoboda (ČSSD). Nah... Více »

Kroměřížská nemocnice asi letos zprovozní magnetickou rezonanci

Kroměřížská nemocnice asi letos zprovozní magnetickou rezonanci

2.2.2018 15:15, Zdroj: ČTK

Kroměříž - Kroměřížská nemocnice zřejmě do konce letošního roku zprovozní magnetickou rezonanci. Samotný přístroj, který přesně zobrazuje vnitřní části těla, zatím v nemocnici není, ale v červnu již asi začne přístavba pro umístění rezonance. Pro montáž přístroje má být stavba připravena v říjnu, sdělila dnes ČTK mluvčí Zlínského kraje, který je zřizovatelem nemocnice, Renata Janečková.... Více »

Pražští Piráti vyzvali Dolínka, aby odstoupil z funkce náměstka

Pražští Piráti vyzvali Dolínka, aby odstoupil z funkce náměstka

2.2.2018 14:32, Zdroj: ČTK

Praha - Pražští Piráti vyzvali náměstka primátorky Petra Dolínka (ČSSD), aby odstoupil z funkce. Důvodem je špatný stav pražských mostů, nezahájení opravy Libeňského mostu a situace v městské firmě Technická správa komunikací (TSK). ČTK to dnes sdělil opoziční zastupitel Viktor Mahrik (Piráti). Podle rovněž opozičních ODS a TOP 09 by mělo kromě Dolínka odstoupit celé vedení města. Dolínek uvedl, že za stav mostů mohou vlády v Praze za posledních ... Více »

Soud potvrdil pokutu 200.000 korun pro Mikroregion Litavka

Soud potvrdil pokutu 200.000 korun pro Mikroregion Litavka

2.2.2018 09:42, Zdroj: ČTK

Brno - Krajský soud v Brně potvrdil pokutu 200.000 korun od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pro Mikroregion Litavka. Je za netransparentní losování v tendru na kanalizaci v aglomeraci Zdice-Chodouň. ČTK to dnes řekla mluvčí Krajského soudu v Brně Eva Sigmundová. Mikroregion s tím podle podle předsedy Josefa Stehlíka nesouhlasí a odvolá se k Nejvyššímu správnímu soudu. Pokutu proto zatím platit nechce.... Více »

Státní zástupce vyhověl námitce Máchové na Babišovy výroky o ní

Státní zástupce vyhověl námitce Máchové na Babišovy výroky o ní

2.2.2018 08:55, Zdroj: ČTK

Praha - Státní zástupce vyhověl námitce státní zástupkyně Dagmar Máchové, která podala trestní oznámení na premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO) kvůli jeho výrokům o ní. Výroky mohly podle státního zástupce naplňovat skutkovou podstatu trestného činu pomluvy a policie má zahájit trestní řízení. Babiš Máchovou v České televizi obvinil ze spolupráce s kmotry v kauze Neograph. Máchová to označila za lež a stěžovala si na postup policisty, který pří... Více »