Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 23. 1. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


1.2.2018

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 1.2.2018

PKN má zájem o další čerpací stanice v České republice a Německu

PKN má zájem o další čerpací stanice v České republice a Německu

1.2.2018 21:14, Zdroj: ČTK

Varšava - Největší polská rafinérská společnost PKN Orlen, která vlastní český Unipetrol, má zájem o další čerpací stanice, a to zejména v České republice a Německu. V rozhovoru s agenturou Reuters to řekl viceprezident firmy Miroslaw Kochalski. PKN nyní vlastní 401 čerpacích stanic v České republice a 581 čerpacích stanic v Německu. "Pokud se vynoří možnost koupě čerpacích stanic v České republice či v Německu, rozhodně ji musíme analyzovat," uv... Více »

Armáda předložila obraně aktualizované požadavky na vrtulníky

Armáda předložila obraně aktualizované požadavky na vrtulníky

1.2.2018 18:00, Zdroj: ČTK

Praha - Generální štáb předložil ministryni obrany v demisi Karle Šlechtové (za ANO) aktualizované požadavky na nákup nových víceúčelových vrtulníků. Ministryně se nyní s materiálem seznámí a poté rozhodne, jakým způsobem bude zadáno výběrové řízení. Novinářům to dnes řekl náčelník generálního štábu Josef Bečvář.... Více »

Audit TSK prověří právníci, mohlo dojít k porušování zákona

Audit TSK prověří právníci, mohlo dojít k porušování zákona

1.2.2018 16:59, Zdroj: ČTK

Praha - Vedení pražského magistrátu předá právníkům k posouzení audit fungování městské firmy Technická správa komunikací (TSK). Právníci mají zjistit, zda nedocházelo k pochybením, případně porušování zákona. Novinářům to dnes řekl náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD). Audit se zabýval obdobím od 1. června 2012 do 30. března 2017. Konkrétní podezření Dolínek neřekl. V sídle TSK loni zasahovala i policie, která vyslýchala několik zaměstnanců.... Více »

Oznámení kvůli chybám v zakázkách MZ nesměřuje na Němečka

Oznámení kvůli chybám v zakázkách MZ nesměřuje na Němečka

1.2.2018 14:02, Zdroj: ČTK

Brno - Trestní oznámení kvůli podezřelým zakázkám ministerstva zdravotnictví z let 2015 a 2016 nesměřuje na tehdejšího ministra Svatopluka Němečka (ČSSD). Na dotaz ČTK to dnes řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Podezřelé zakázky za 2,5 milionu korun, které odhalil nedávný audit, se týkají třeba akcí pro novináře nebo darů. Byly sice zaplacené, ale není jisté, zda byly poskytnuty.... Více »

Situace s mýtem vážná není, vybírat se bude dál, řekl Ťok výboru

Situace s mýtem vážná není, vybírat se bude dál, řekl Ťok výboru

1.2.2018 12:12, Zdroj: ČTK

Praha - Situace kolem výběru nového dodavatele mýtného systému není vážná. Pokud vše půjde podle předpokladů a nikdo nebude vyzývat ke zrušení soutěže, ministerstvo vybere jejího vítěze a mýtné se bude vybírat dál. Poslancům z kontrolního výboru Sněmovny to dnes řekl ministr dopravy Dan Ťok (za ANO). Výběr mýtného by podle něj naopak ohrozilo to, kdyby ministerstvo dopravy soutěž zastavilo a vypsalo ji znovu. Poslanci jeho informaci vzali na vědo... Více »

Firma Colas neuspěla ani napodruhé u soudů proti ÚOHS

Firma Colas neuspěla ani napodruhé u soudů proti ÚOHS

1.2.2018 11:31, Zdroj: ČTK

Brno - Stavební společnost Colas CZ neuspěla ani napodruhé u soudů se svou stížností proti přepadovému šetření Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) v jejím sídle. Její stížnost zamítl po Krajském soudu v Brně i Nejvyšší správní soud (NSS). ČTK to zjistila z jeho webu. Případ souvisí s kartelem stavebních firem, za který padly pokuty v celkové výši 300 milionů korun. Colas CZ měl zaplatit 50,3 milionu. Jeho vyjádření ČTK zjišťuje.... Více »

ÚOHS zahájil řízení s pražským dopravním podnikem

ÚOHS zahájil řízení s pražským dopravním podnikem

1.2.2018 08:13, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zahájil správní řízení s Dopravním podnikem hlavního města Prahy (DPP) kvůli zakázce na dodávku 300 autobusů. Důvodem je podnět od společnosti Iveco, která byla z tendru vyřazena. ČTK to dnes řekl mluvčí úřadu Martin Švanda. Na řízení upozornil server zdopravy.cz. Vyjádření DPP ČTK zjišťuje.... Více »