Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 25. 3. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


30.1.2018

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 30.1.2018

Praha 1 ruší tendr na správu nemocnice, dostane peníze na provoz

Praha 1 ruší tendr na správu nemocnice, dostane peníze na provoz

30.1.2018 18:53, Zdroj: ČTK

Praha - Radní Prahy 1 dnes odsouhlasili zrušení tendru na provozování Nemocnice Na Františku. Zároveň podepsali memorandum s magistrátem, že město poskytne radnici Prahy 1 na fungování nemocnice dotaci 42 milionů korun. Vedení Prahy 1 bylo za koncesní řízení na pronájem nemocnice kritizováno opozicí i obyvateli. Na tendr také podala stížnost skupina Agel, která měla dříve o nemocnici zájem.... Více »

Liberecký kraj bude mít vlastní dopravní společnost Autobusy LK

Liberecký kraj bude mít vlastní dopravní společnost Autobusy LK

30.1.2018 17:51, Zdroj: ČTK

Liberec - Liberecký kraj bude mít vlastní dopravní společnost Autobusy LK. V budoucnu by měla zajišťovat veřejnou autobusovou dopravu na území Libereckého kraje. Založení společnosti s ručením omezením dnes schválili krajští zastupitelé. Původně chtěl kraj koupit 86 procent akcií v existující firmě ČSAD Liberec, plány ale zablokoval Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) předběžným opatřením. Proto teď padlo rozhodnutí založit vlastní společ... Více »

Vedení Prahy 1 souhlasí se zrušením koncese na provoz nemocnice

Vedení Prahy 1 souhlasí se zrušením koncese na provoz nemocnice

30.1.2018 16:58, Zdroj: ČTK

Praha - Radní Prahy 1 dnes souhlasili se zrušením koncesního řízení na pronájem Nemocnice Na Františku. Postup musí ještě ve středu schválit zastupitelé městské části. ČTK o tom informovala mluvčí Prahy 1 Veronika Blažková. Radní Prahy 1 a magistrátu dnes schválili memorandum, v jehož rámci se Praha zavazuje poskytnout Praze 1 na fungování nemocnice dotaci 42 milionů Kč. Nemocnice patří Praze 1, která byla za záměr vypsat koncesní řízení vystaven... Více »

ÚOHS nesouhlasí s kroky Plzně kolem provozování útulku

ÚOHS nesouhlasí s kroky Plzně kolem provozování útulku

30.1.2018 16:27, Zdroj: ČTK

Plzeň - Vedení Plzně musí vyřešit, jak to bude nadále s provozováním útulku pro zvířata v nouzi. Město loni vypsalo výběrové řízení, do kterého se přihlásily tři organizace, jedna nesplnila podmínky výběrového řízení. Magistrát ale nakonec už rozhodnutý tendr zrušil a provoz útulku přidělil od ledna 2018 městské policii. Úřad na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) ale s postupem Plzně nesouhlasí. Rozhodnutí úřadu dostalo město elektronicky minulý ... Více »

Firma AGEL podala stížnost proti tendru na pražskou nemocnici

Firma AGEL podala stížnost proti tendru na pražskou nemocnici

30.1.2018 16:00, Zdroj: ČTK

Praha - Společnost AGEL, která v minulosti projevila zájem o provozování pražské Nemocnice Na Františku, napadla podmínky tendru u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Požaduje jeho zrušení. ČTK to dnes řekl mluvčí úřadu Martin Švanda. Firma do takzvaného koncesního řízení nabídku nakonec nepodala, radnice minulý týden obdržela dvě. Vedení Prahy 1 tendr zřejmě zruší, protože jedná s magistrátem o spolufinancování zařízení. Takzvané konce... Více »

Soud zrušil pokutu 50.000 korun pro Nemocnici Znojmo

Soud zrušil pokutu 50.000 korun pro Nemocnici Znojmo

30.1.2018 15:53, Zdroj: ČTK

Brno - Krajský soud v Brně zrušil Nemocnici Znojmo pokutu 50.000 korun. Před třemi lety ji uložil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za chyby při dostavbě tohoto zdravotnického zařízení. ČTK to zjistila z webu soudu, případ se vrací na ÚOHS.... Více »

Magistrát chce dát Praze 1 dotaci na Nemocnici Na Františku

Magistrát chce dát Praze 1 dotaci na Nemocnici Na Františku

30.1.2018 15:17, Zdroj: ČTK

Praha - Hlavní město chce letos Praze 1 poskytnout dotaci 42 milionů korun na provoz Nemocnice Na Františku. S dotací se počítá i pro příští rok. Vyplývá to z memoranda, které dnes schválili pražští radní i rada Prahy 1. V dokumentu se nemluví o úplném převzetí nemocnice magistrátem, které Praha v posledních týdnech navrhovala. O trvalém řešení budu obě strany dále jednat, cílem je společné financování, do kterého se má zapojit i Praha 7.... Více »

Praha vyčlení na stavbu provizorní lávky v Troji 60,5 milionu Kč

Praha vyčlení na stavbu provizorní lávky v Troji 60,5 milionu Kč

30.1.2018 14:16, Zdroj: ČTK

Praha - Praha vyčlení na stavbu provizorní lávky v Troji 60,5 milionu korun. Vyplývá to z materiálu, který dnes schválili pražští radní. Magistrát nyní vypíše výběrové řízení na zajištění dokumentů nutných pro získání stavebního povolení a následný tendr na stavební firmu, která ji vybuduje. Zda Praha utratí celou vyčleněnou částku bude jasné až po vyhlášení výsledků výběrových řízení. Podle odhadovaných investičních nákladů by cena měla být 48 m... Více »

Stát musí zaplatit exšéfovi Tatry statisícové odškodné

Stát musí zaplatit exšéfovi Tatry statisícové odškodné

30.1.2018 13:53, Zdroj: ČTK

Brno - Stát musí zaplatit bývalému generálnímu řediteli automobilky Tatra Ronaldu Adamsovi odškodné 315.000 Kč plus úroky z prodlení jako náhradu za neoprávněné zadržení a trestní stíhání. Rozhodl o tom odvolací Krajský soud v Brně, když potvrdil dřívější rozsudek městského soudu. ČTK to dnes řekla mluvčí krajského soudu Eva Sigmundová. Adams požadoval pětimilionové odškodné, poukazoval na to, že obžaloba z podplácení ohledně zakázek pro českou a... Více »

Stát investuje do rozvoje bezpečnosti na mimopražských letištích

Stát investuje do rozvoje bezpečnosti na mimopražských letištích

30.1.2018 12:00, Zdroj: ČTK

Praha - Po uzavření projektu na zvýšení bezpečnosti Letiště Václava Havla v Praze, které přišlo na 187 milionů korun, investuje stát 550 milionů korun do podobných opatření na mezinárodních letištích v Brně, Karlových Varech, Ostravě-Mošnově a Pardubicích. Na tiskové konferenci to dnes řekla ministryně financí Alena Schillerová. Soubor opatření provedených v posledních třech letech vznikl po rozhodnutí minulé koaliční vlády ČSSD, KDU-ČSL a ANO. P... Více »