Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 23. 1. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


12.1.2018

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 12.1.2018

Podezřelou dražbu bytu v Ostravě bude řešit soud

Podezřelou dražbu bytu v Ostravě bude řešit soud

12.1.2018 15:06, Zdroj: ČTK

Ostrava - Okresní soud v Ostravě bude řešit podezřelou dražbou bytu, který v lednu 2015 koupil pro firmu Hicra reality manžel prezidentky Exekutorské komory České republiky a šéfky Exekutorského úřadu Ostrava Pavly Fučíkové. Miroslav Fučík je společně se zaměstnankyní Exekutorského úřadu Ostrava obžalován z podvodu. Podle obžaloby například manipulovali s cenou, byt prý firma koupila za nižší cenu, než byly konkurenční nabídky.... Více »

Soud zrušil pokutu 70.000 korun od ÚOHS pro Prahu 2

Soud zrušil pokutu 70.000 korun od ÚOHS pro Prahu 2

12.1.2018 15:00, Zdroj: ČTK

Brno - Nejvyšší správní soud (NSS) potvrdil zrušení pokuty 70.000 korun, kterou Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) uložil městské části Praha 2 za výběr externího dodavatele služeb v souvislosti s prodejem části bytového fondu. Zakázkou se bude znovu zabývat antimonopolní úřad, vyplývá z informací na webu soudu. Už dříve sankci zrušil Krajský soud v Brně, NSS nyní jeho verdikt potvrdil.... Více »

Policie navrhla obžalovat dva obviněné v kauze CzechTourismu

Policie navrhla obžalovat dva obviněné v kauze CzechTourismu

12.1.2018 14:21, Zdroj: ČTK

Praha - Policie navrhla obžalovat dva lidi stíhané v souvislosti s hospodařením státní agentury CzechTourism. Na dotaz ČTK to dnes uvedl šéf Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 2 Tomáš Svoboda. Za porušení povinnosti při správě cizího majetku dvojici hrozí až dva roky vězení nebo zákaz činnosti.... Více »

Orchestřiště kladenského divadla čeká modernizace

Orchestřiště kladenského divadla čeká modernizace

12.1.2018 14:18, Zdroj: ČTK

Kladno - Orchestřiště kladenského divadla letos čeká modernizace za několik milionů korun. Týká se řady technologií včetně hydraulického zařízení. Pro herce i další pracovníky divadla bude nové orchestřiště i bezpečnější. ČTK to na dotaz sdělila mluvčí kladenské radnice Lenka Růžková.... Více »

Soud bude řešit nákupy u elitní jednotky Vojenské policie SOG

Soud bude řešit nákupy u elitní jednotky Vojenské policie SOG

12.1.2018 14:10, Zdroj: ČTK

Praha - Pražský městský soud se bude příští týden zabývat obžalobou na někdejšího šéfa Útvaru speciálních operací Vojenské policie (SOG) Petra Krčmáře a na logistika zrušené jednotky Luboše Klimeše. Případ se týká údajného zneužití pravomoci při zadání veřejné zakázky na nákup maskovacích oděvů. Obvodní soud loni oba muže osvobodil, nyní kauzu projedná odvolací senát. ČTK to zjistila z justiční databáze.... Více »