Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 20. 10. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


9.1.2018

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 9.1.2018

Magistrát chce od Prahy 1 převzít Nemocnici Na Františku

Magistrát chce od Prahy 1 převzít Nemocnici Na Františku

9.1.2018 16:20, Zdroj: ČTK

Praha - Pražský magistrát chce od Prahy 1 převzít provozování Nemocnice Na Františku. Záměr dnes schválili radní. Současný plán vedení Prahy 1 je zařízení pronajmout, za což čelí kritice. Podle primátorky Adriany Krnáčové (ANO) chce magistrát zaručit lůžkovou péči pro obyvatele a převzetí zároveň zapadá do dlouhodobější strategie města. Vedení Prahy 1 se jednání nebrání, odmítá však převod nemovitostí nemocnice na magistrát a tendr na provozovate... Více »

Ministr Milek převedl část akcií v Úsovsku na manželku

Ministr Milek převedl část akcií v Úsovsku na manželku

9.1.2018 14:15, Zdroj: ČTK

Praha - Ministr zemědělství Jiří Milek (za ANO) převedl část svých akcií koncernu Úsovsko před vstupem do vlády na manželku Juditu. Vlastnil 25,14 procenta, nyní má 14,46 procenta akcií z celkového základního kapitálu společnosti. Ke konci roku pak odstoupil z funkcí jednatele, předsedy a člena představenstva všech společností z koncernu Úsovsko. ČTK to dnes sdělil tiskový odbor ministerstva zemědělství, podle kterého tak ministr splňuje zákonné ... Více »

Ústecký kraj chce mít analýzu k sloučení muzea a galerie v Mostě

Ústecký kraj chce mít analýzu k sloučení muzea a galerie v Mostě

9.1.2018 13:10, Zdroj: ČTK

Ústí nad Labem - Ústecký kraj si nechá zpracovat analýzu sloučení muzea a galerie v Mostě. Galerie je od Nového roku bez ředitele. Nového ředitele už má teplické muzeum, stal se jím dosavadní vedoucí odboru kultury a památkové péče Ústeckého kraje Radek Spála. ČTK to dnes řekla mluvčí Ústeckého kraje Lucie Dosedělová.... Více »

Hradecký kraj chce v dubnu vyhlásit tendr na autobusové dopravce

Hradecký kraj chce v dubnu vyhlásit tendr na autobusové dopravce

9.1.2018 10:47, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Královéhradecký kraj by chtěl několikamiliardový tendr na zajištění dotované linkové autobusové dopravy na roky 2019 až 2028 vyhlásit v dubnu. Vítězové tendru by měli být známi do konce letošního roku a následně by mohli začít jezdit od nejbližších změn jízdních řádů. Pro administraci tendru kraj v pondělí vybral brněnskou advokátní kancelář Fiala, Tejkal a partneři a zaplatí jí za to 847.000 korun. Novinářům to dnes řekl hejtman... Více »

Piráti kritizují vládní programové prohlášení

Piráti kritizují vládní programové prohlášení

9.1.2018 10:28, Zdroj: ČTK

Praha - Piráti kritizují novou verzi programového prohlášení jednobarevné menšinové vlády hnutí ANO. Z dokumentu podle nich zmizely důležité formulace protikorupčních opatření, které byly v původním návrhu. Třetí nejsilnější sněmovní strana dnes vyjádřila obavy, že se kvůli tomu nepodaří zlepšit transparentnost státu.... Více »