Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 20. 10. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


11.12.2017

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 11.12.2017

Ťok: Dopravním stavbám pomohla novela upravující ceny pozemků

Ťok: Dopravním stavbám pomohla novela upravující ceny pozemků

11.12.2017 16:43, Zdroj: ČTK

Slaný (Kladensko) - Podle ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO) pomáhá zahájení nových stavebních projektů především novela zákona o urychlení výstavby dopravní, vodní a energetické infrastruktury z roku 2015. Novela upravila systém oceňování pozemků pro výkup. Výsledkem je urychlení výkupů. Dalším důvodem je také stabilizace Ředitelství silnic a dálnic ČR, řekl dnes Ťok ČTK při zahájení stavby obchvatu Slaného na Kladensku.... Více »

O řediteli lázní Janské Lázně rozhodne nový ministr zdravotnictví

O řediteli lázní Janské Lázně rozhodne nový ministr zdravotnictví

11.12.2017 15:58, Zdroj: ČTK

Janské Lázně (Trutnovsko) - O novém řediteli Státních léčebných lázní Janské Lázně na Trutnovsku bude rozhodovat nový ministr zdravotnictví. Výsledky výběrového řízení a doporučení výběrové komise pro něj budou poradním hlasem. Na dotaz ČTK to dnes uvedla mluvčí ministerstva zdravotnictví Štěpánka Čechová. Výběrové řízení kritizuje místopředseda odborového svazu OSPEA Luboš Olejár. Řízení Olejár v pátek označil za zmanipulované a vyzval k jeho zr... Více »

Harrachov prohrál soud o sedmimilionovou pohledávku

Harrachov prohrál soud o sedmimilionovou pohledávku

11.12.2017 13:39, Zdroj: ČTK

Harrachov (Semilsko) - Okresní soud v Semilech minulý týden nepravomocně rozhodl, že Harrachov má zaplatit sedm milionů korun firmě Auditas. Město vyčká na písemné rozhodnutí a pak se zřejmě odvolá. ČTK to dnes řekla starostka Harrachova Eva Zbrojová (Starostové pro Liberecký kraj). Společnosti Auditas postoupil pohledávku advokát Tomáš Vašíček, který město v minulosti zastupoval ve sporu o stomilionový dluh z dob privatizace tamní sklárny.... Více »

Ministerstvo vnitra bude muset zaplatit pokutu 90.000 Kč

Ministerstvo vnitra bude muset zaplatit pokutu 90.000 Kč

11.12.2017 08:08, Zdroj: ČTK

Brno - Ministerstvo vnitra bude muset zaplatit pokutu 90.000 korun. Dostalo ji od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za chyby v zakázce na autorský dohled a servisní služby pro dva informační systémy. Pokutu za zadání zakázky bez otevřeného tendru potvrdil předseda ÚOHS Petr Rafaj. Sankce je pravomocná.... Více »