Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 15. 11. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


30.11.2017

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 30.11.2017

ŘSD si stojí za volbou firem na zimní údržbu silnic na Pardubicku

ŘSD si stojí za volbou firem na zimní údržbu silnic na Pardubicku

30.11.2017 17:26, Zdroj: ČTK

Pardubice - Ředitelství silnic a dálnic odmítá, že by v rozporu se zákonem vybralo firmy na zimní údržbu státních silnic v Pardubickém kraji. V tendru původně ze dvou účastníků zvítězilo sdružení firem Eltodo a Prostor, po odvolání Úřad na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) rozhodl, že je nutné znovu posoudit kvalifikaci uchazečů. Napodruhé vyhrály firmy Eurovia a Sovis, původní vítěz byl vyloučen a odvolal se. ŘSD ale v časové tísni uzavřelo roč... Více »

Štech: Budoucí vláda by neměla hned zasahovat do změn ve školství

Štech: Budoucí vláda by neměla hned zasahovat do změn ve školství

30.11.2017 15:09, Zdroj: ČTK

Praha - Nově vznikající vláda Andreje Babiše (ANO) by neměla ukvapeně zasahovat do změn, které se v posledních dvou letech udělaly ve školství. Měla by vyčkat, jaký bude jejich dopad v příštích letech, vyhodnotit je a případně potom upravit. Na dnešní bilanční schůzce svého úřadu to budoucí vládě doporučil končící ministr Stanislav Štech (za ČSSD).... Více »

V okolí hradu Pernštejn začne obnova zahrady

V okolí hradu Pernštejn začne obnova zahrady

30.11.2017 14:22, Zdroj: ČTK

Nedvědice (Brněnsko) - V okolí hradu Pernštejn na Brněnsku začne ještě letos obnova historické zahrady kácením stromů, které jsou havarijním stavu. Národní památkový ústav (NPÚ) dnes slavnostně podepsal na hradě smlouvu se společností Garden line s.r.o., která vyhrála v tendru na obnovu zahrady. Cena je 102 milionů korun včetně DPH, sdělili ČTK zástupci NPÚ. Projekt je financován především z fondů EU.... Více »

Sněmovní výbory mají předsedy, uspěl i sporný Koten (SPD)

Sněmovní výbory mají předsedy, uspěl i sporný Koten (SPD)

30.11.2017 14:08, Zdroj: ČTK

Praha - Sněmovní výbory kromě zahraničního už budou řídit noví předsedové. Sněmovna je dnes ve funkcích potvrdila včetně sporného Radka Kotena (SPD), který povede bezpečnostní výbor. Poslanecké kluby se také dohodly na vedení sněmovních komisí. Nynější druhá schůze dolní komory dopoledne skončila. Na další schůzi se dolní komora sejde v úterý odpoledne, hlavním bodem programu bude úvodní kolo debaty o návrhu státního rozpočtu na příští rok.... Více »

Výbor zatím neurčil další termín, kdy projedná vydání Babiše

Výbor zatím neurčil další termín, kdy projedná vydání Babiše

30.11.2017 12:12, Zdroj: ČTK

Praha - Mandátový a imunitní výbor Poslanecké sněmovny dnes poprvé jednal o žádosti o vydání poslance Bohuslava Svobody (ODS) k trestnímu stíhání. Zpravodajem materiálu určil předsedu STAN Petra Gazdíka. V případě žádosti o vydání lídrů ANO Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka nyní výbor čeká, zda budou zbaveni mlčenlivosti policista a státní zástupce, které by si poslanci přáli vyslechnout. Novinářům to po dnešním jednání řekl předseda výboru Sta... Více »

Sněmovna odročila jednání o vydání šéfů ANO a Svobody ke stíhání

Sněmovna odročila jednání o vydání šéfů ANO a Svobody ke stíhání

30.11.2017 10:37, Zdroj: ČTK

Praha - Sněmovna dnes odročila rozhodování o vydání předsedy a prvního místopředsedy hnutí ANO Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka a poslance ODS Bohuslava Svobody k trestnímu stíhání do doby, až se k policejním žádostem vyjádří mandátový a imunitní výbor. S těmito body se plénum muselo vypořádat, když na ně v programu schůze přišla řada.... Více »