Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 15. 11. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


27.11.2017

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 27.11.2017

Soud vydal zatykač na bývalého ředitele odboru MPSV Hojera

Soud vydal zatykač na bývalého ředitele odboru MPSV Hojera

27.11.2017 16:04, Zdroj: ČTK

Praha - Pražský městský soud dnes vydal zatykač na někdejšího šéfa odboru informatiky ministerstva práce Milana Hojera. Mluvčí soudu Markéta Puci ČTK řekla, že muž, který čelí společně s bývalým náměstkem Vladimírem Šiškou obžalobě za vydírání firmy OKsystem, nechodí k hlavnímu líčení a zkontaktovat se s ním nedokázal ani soudce, ani obhájce. Shání se po něm také chomutovský okresní soud, který Hojera podle Puci nepravomocně odsoudil za krádež.... Více »

ÚOHS začal posuzovat vlastnické změny v ČSA

ÚOHS začal posuzovat vlastnické změny v ČSA

27.11.2017 15:05, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) začal posuzovat převzetí většinového podílu v Českých aeroliniích společností Travel Service. Zahájil správní řízení, zjistila ČTK z webu úřadu. Firma Travel Service se se současnými akcionáři ČSA, leteckou firmou Korean Air a státní firmou Prisko, dohodla na odkupu jejich akcionářských podílů v říjnu. Spojením má na trhu vzniknout nový dopravce s flotilou až 80 letadel.... Více »

Plzeň koupí až 16 nových tramvají od krnovských strojíren

Plzeň koupí až 16 nových tramvají od  krnovských strojíren

27.11.2017 14:47, Zdroj: ČTK

Plzeň - Plzeň koupí až 16 tramvají od Krnovských opraven a strojíren. Za jednu zaplatí 32,75 milionu korun. Jde o vozy se střední přepravní kapacitou. Škoda Transportation, kterou koupila skupina PPF miliardáře Petra Kellnera, vyrábí jen velké tramvaje, jež dodává například do Prahy a Varšavy. Vozů se střední kapacitou mají Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) zatím jen 14 z celkového počtu 114; budou jezdit na lince 1, řekl dnes ČTK dopravně... Více »

Sněmovna bude volit místopředsedu a vydávat poslance k stíhání

Sněmovna bude volit místopředsedu a vydávat poslance k stíhání

27.11.2017 14:01, Zdroj: ČTK

Praha - Poslanci budou na nejbližší schůzi volit zbývajícího místopředsedu dolní komory a podobně jako na schůzi ustavující se budou věnovat zejména dalším vnitřním sněmovním záležitostem. Patří k nim založení stálých komisí, naplnění výborů členy a stanovení zasedacího pořádku podle příslušnosti k jednotlivým klubům. V návrhu programu druhé schůze, která začne v úterý odpoledne, je i policejní žádost o vydání předsedy a prvního místopředsedy hnu... Více »

Soud potvrdil pokutu 50.000 Kč Mikrobiologickému ústavu

Soud potvrdil pokutu 50.000 Kč Mikrobiologickému ústavu

27.11.2017 12:00, Zdroj: ČTK

Brno - Nejvyšší správní soud (NSS) potvrdil pokutu 50.000 korun Mikrobiologickému ústavu Akademie věd za chyby v tendru na dodávku vybavení jeho technologické haly. ČTK to zjistila z webu soudu, který nyní potvrdil rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) z roku 2015 a následně i verdikt Krajského soudu v Brně.... Více »

Dbalý má v úterý nastoupit na psychiatrii, kam ho poslal soud

Dbalý má v úterý nastoupit na psychiatrii, kam ho poslal soud

27.11.2017 10:54, Zdroj: ČTK

Praha - Bývalý ředitel Nemocnice Na Homolce Vladimír Dbalý má v úterý nastoupit do psychiatrické nemocnice, kde budou odborníci posuzovat jeho duševní stav. Na dotaz ČTK to dnes uvedla mluvčí pražského městského soudu Markéta Puci. Lékař u soudu čelí dvěma obžalobám, z jednání se ale dlouhodobě omlouvá kvůli údajným psychickým problémům.... Více »

Nejvyšší soud převzal Dalíkovo dovolání a spis v jeho kauze

Nejvyšší soud převzal Dalíkovo dovolání a spis v jeho kauze

27.11.2017 08:50, Zdroj: ČTK

Brno - Nejvyšší soud (NS) se může začít zabývat dovoláním lobbisty Marka Dalíka, jenž si odpykává pět let vězení v souvislosti s podvodem při nákupu obrněnců Pandur pro českou armádu. V pátek NS obdržel od Městského soudu v Praze spis a dovolání, které Dalík podal koncem října. ČTK to zjistila z justiční databáze.... Více »

Kauza: Pandury

Legislativa | Jiná média (0) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem