Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 23. 1. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


9.11.2017

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 9.11.2017

Zeman komentoval protikandidáty, dřív uvedl, že to nebude dělat

Zeman komentoval protikandidáty, dřív uvedl, že to nebude dělat

9.11.2017 22:01, Zdroj: ČTK

Praha - Prezident Miloš Zeman se dnes v televizi Barrandov vyjádřil k několika svým protikandidátům v prezidentské volbě. Na otázku k bývalému premiérovi a někdejšímu šéfovi ODS Mirku Topolánkovi poukázal na to, že Topolánkův bývalý poradce Marek Dalík nedávno nastoupil do vězení. Další uchazeče o místo prezidenta si podle Zemana koupili miliardáři. Dřív prezident opakovaně uvedl, že se ke svým soupeřům ve volbách nebude vyjadřovat.... Více »

IHNED: Exstarosta Prahy 2 nemusí platit pokutu za vypovězení smlo

IHNED: Exstarosta Prahy 2 nemusí platit pokutu za vypovězení smlo

9.11.2017 20:35, Zdroj: ČTK

Praha - Bývalý starosta Prahy 2 Jiří Paluska (ODS) nemusí platit třísettisícovou pokutu, kterou radnici uložil antimonopolní úřad za její postup při výběru nového dodavatele tepla. O dnešním rozhodnutí odvolacího soudu informoval server IHNED.cz. Proplacení pokuty po Paluskovi u soudu vymáhá radnice městské čá... Více »

Region: Praha

Legislativa | Jiná média (0) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem

Národní muzeum už připravuje expozice o přírodě

Národní muzeum už připravuje expozice o přírodě

9.11.2017 16:41, Zdroj: ČTK

Praha - Národní muzeum připravuje své přírodovědné expozice, které se spolu s expozicí 20. století a částí určenou dětem otevřou v roce 2019. ČTK o tom dnes informovala mluvčí muzea Kristina Kvapilová. Rekonstruované muzeum se pro návštěvníky poprvé otevře 28. října 2018 u příležitosti oslav 100 let od vzniku Československa a 200 let od založení Národního muzea. Návštěvníci budou moci navštívit Česko-slovenskou výstavu a další prostory Historické... Více »

Bývalé vedení Přerova se dočkalo satisfakce za trestní stíhání

Bývalé vedení Přerova se dočkalo satisfakce za trestní stíhání

9.11.2017 15:54, Zdroj: ČTK

Přerov - Bývalí představitelé přerovské radnice v čele s tehdejším primátorem Jiřím Lajtochem (ČSSD), kteří pět let čelili podezření z korupce, se dočkali od ministerstva spravedlnosti satisfakce za trestní stíhání. Ministerstvo jim uhradilo část požadovaných náhrad za náklady řízení a v nemajetkové újmě také za délku trestního stíhání, řekl dnes ČTK Jiří Lajtoch. Tehdejší politici se rozhodli žádat o satisfakci loni v listopadu, když byli defini... Více »

Náhradní tendry chtějí Lesy ČR vypsat do konce listopadu

Náhradní tendry chtějí Lesy ČR vypsat do konce listopadu

9.11.2017 13:56, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Státní podnik Lesy České republiky (LČR) chce do konce listopadu vypsat náhradní tendry na jednotkách, kde mu lesnické firmy předčasně vypověděly smlouvy ztrátové v důsledku lesních kalamit. Nabídky by firmy mohly odevzdávat na přelomu prosince a ledna. Celkový soutěžený objem dřeva k těžbě by mohl být přibližně 7,5 milionu metru krychlových. Na dnešním Sněmu lesníků v Hradci Králové to ČTK řekl generální ředitel LČR Daniel Szórá... Více »

Ve Frenštátě pod Radhoštěm se staví nové kluziště

Ve Frenštátě pod Radhoštěm se staví nové kluziště

9.11.2017 13:51, Zdroj: ČTK

Frenštát pod Radhoštěm - Ve sportovním areálu Pod Horečkami ve Frenštátě pod Radhoštěm na Novojičínsku se staví nové kluziště. Nekrytá ledová plocha o rozměrech 58 krát 26 metrů by měla začít fungovat na přelomu letošního a příštího roku. Město letos do stavby investuje přes 23 milionů korun. ČTK to sdělila mluvčí frenštátské radnice Iva Vašendová.... Více »

Topolánek je silný kandidát, může zastavit Zemana, míní list Sme

Topolánek je silný kandidát, může zastavit Zemana, míní list Sme

9.11.2017 10:44, Zdroj: ČTK

Bratislava - Bývalý český premiér Mirek Topolánek vstoupil do souboje o post hlavy státu na poslední chvíli, je ale silným kandidátem, který by prezidenta Miloše Zemana mohl zastavit. Napsal to dnes slovenský list Sme. Lze podle něj dokonce říci, že Topolánek je jako stvořený pro to, aby byl Zemanovým protikandidátem: "Nikdo vhodnější pro zastavení obludy v Česku není." List ale zároveň poznamenává, že morální standard prezidentství je Topolánkov... Více »

Žalobce Jirát se nemusí omlouvat Rathovi za své výroky v médiích

Žalobce Jirát se nemusí omlouvat Rathovi za své výroky v médiích

9.11.2017 10:24, Zdroj: ČTK

Praha - Státní zástupce Petr Jirát se nemusí omlouvat stíhanému bývalému hejtmanovi Davidovi Rathovi za výroky, které o něm řekl do médií. Soud dnes s odkazem na předchozí judikaturu konstatoval, že Jirát jako soukromá osoba nemůže být žalován za něco, co pronesl jako veřejný činitel. Rozhodnutí není pravomocné.... Více »