Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 23. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


25.10.2017

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 25.10.2017

Rakovník chystá příští rok investice do opravy škol

Rakovník chystá příští rok investice do opravy škol

25.10.2017 16:48, Zdroj: ČTK

Rakovník - Rakovník chystá příští rok investice do škol, v případě schválení návrhu rozpočtu přesáhne částka vynaložená na opravy a modernizaci 30 milionů korun. Radnice plánuje i zvýšení kapacity domu s pečovatelskou službou, řekla ČTK mluvčí rakovnické radnice Alida Štulajterová. Rakovník ročně hospodaří s více než 300 miliony korun, rozpočet budou zastupitelé schvalovat zřejmě v prosinci.... Více »

Úspěšnost moravskoslezských studentů u maturit klesá

Úspěšnost moravskoslezských studentů u maturit klesá

25.10.2017 14:10, Zdroj: ČTK

Ostrava - Úspěšnost moravskoslezských studentů u maturity v posledních letech mírně klesá. Zatímco letos na jaře uspělo u maturitní zkoušky, tedy při takzvané státní i školní maturitě, 74,77 procenta, o rok dříve to bylo 76,69 procenta a předloni 77,42 procenta studentů. Obdobný meziroční pokles je i u státní části maturitní zkoušky. Vyplývá to z údajů, které dnes prezentoval krajský úřad.... Více »

Praha nemusí doplácet 43 milionů korun za licence k opencard

Praha nemusí doplácet 43 milionů korun za licence k opencard

25.10.2017 12:41, Zdroj: ČTK

Praha - Město Praha nemusí zaplatit 42,7 milionu korun a úroky za neoprávněné užívání licencí ke kartě opencard. Dnes o tom rozhodl pražský městský soud, který zamítl žalobu firmy Castlebar Invest na vydání bezdůvodného obohacení. Rozsudek není pravomocný. Castlebar zastupuje zájmy firmy eMoneyServices (EMS), jež tvrdí, že od společnosti Haguess získala práva ke kartě. To, že EMS je vlastníkem práv ke kartě, se však podle soudu nepodařilo prokáza... Více »

Soud po 12 hodinách zastavil řeč Ratha kvůli podjatosti soudce

Soud po 12 hodinách zastavil řeč Ratha kvůli podjatosti soudce

25.10.2017 11:06, Zdroj: ČTK

Praha - Soud dnes dopoledne přerušil projev bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha, jenž třetí den vysvětloval námitku podjatosti podanou proti předsedovi trestního senátu Robertu Pacovskému, který se zabývá rozplétáním korupční kauzy kolem zakázek kraje. Předtím soud Ratha upozornil, že k vysvětlení námitky dostal nestandardní prostor a že jeho postup nese znaky obstrukce. Než soud vzal Rathovi slovo, tak mluvil zhruba 12 hodin.... Více »

Soud chce poslat Dbalého do ústavu na vyšetření duševního stavu

Soud chce poslat Dbalého do ústavu na vyšetření duševního stavu

25.10.2017 10:04, Zdroj: ČTK

Praha - Pražský městský soud poslal bývalého ředitele Nemocnice Na Homolce Vladimíra Dbalého do zdravotnického ústavu kvůli vyšetření duševního stavu. Usnesení není pravomocné. Na dotaz ČTK to dnes uvedla mluvčí soudu Markéta Puci. Dbalý si v minulosti sám stěžoval na psychické problémy, kvůli nimž nemohlo pokračovat hlavní líčení v kauze údajné korupce při nákupu gama nože a při digitalizaci chorobopisů.... Více »

Krutáková se potýkala se soudy, mandát bere jako zadostiučinění

Krutáková se potýkala se soudy, mandát bere jako zadostiučinění

25.10.2017 09:43, Zdroj: ČTK

Brno - Mandát v Poslanecké sněmovně získala ve volbách v Jihomoravském kraji jednička kandidátky Starostů a nezávislých (STAN) Jana Krutáková. Bere ho jako zadostiučinění za soudní tahanice, kterými v minulosti prošla a po nichž jí zůstaly zdravotní problémy a nevraživost lidí. Bývalá starostka Moravské Nové Vsi na Břeclavsku se zpovídala ze zneužití pravomoci úřední osoby kvůli nevýhodnému pronájmu pozemků obce pro stavbu solární elektrárny. Nej... Více »

Region: Jihomoravský

Politika | Jiná média (0) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem

Rath bude soudu třetí den vysvětlovat, proč je podle něj podjatý

Rath bude soudu třetí den vysvětlovat, proč je podle něj podjatý

25.10.2017 03:07, Zdroj: ČTK

Praha - Krajský soud v Praze dnes bude pokračovat v řešení korupční kauzy kolem bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha (dříve ČSSD). Rath v pondělí podal námitku kvůli podjatosti předsedy trestního senátu Roberta Pacovského. První dva dny soudu zhruba 11 hodin vysvětloval důvody, proč námitku podal. Dnes bude ve své řeči pokračovat.... Více »