Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 18. 2. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


22.10.2017

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 22.10.2017

Meopta-optika si od certifikátu slibuje další zakázky v letectví

Meopta-optika si od certifikátu slibuje další zakázky v letectví

22.10.2017 15:05, Zdroj: ČTK

Přerov - Nové zakázky pro letecký i vesmírný průmysl si slibuje vedení přerovské společnosti Meopta-optika od certifikátu, který tento přední výrobce optickomechanických přístrojů získal na konci září. Certifikace opravňuje Meoptu vyvíjet a vyrábět optické části a sestavy pro využití v leteckém a vesmírném průmyslu, uvedlo na dotaz ČTK marketingové oddělení Meopty-optiky... Více »

Mělničtí musí před stavbou hrází schválit převod pozemků

Mělničtí musí před stavbou hrází schválit převod pozemků

22.10.2017 13:44, Zdroj: ČTK

Mělník - Mělničtí zastupitelé musí před stavbou hrází a dalších protipovodňových opatření schválit převod pozemků, na kterých se má ještě letos začít pracovat, na město. "Nepředpokládáme žádné komplikace," řekl ČTK místostarosta Mělníka Milan Schweigstill. Schvalování je plánované na nejbližším jednání zastupitelstva na konci října. Investorem opatření je Povodí Labe, město přispěje 15 procent z celkových nákladů, které po vyhodnocení tendru budo... Více »

V Krnově bude od listopadu působit městský architekt

V Krnově bude od listopadu působit městský architekt

22.10.2017 12:20, Zdroj: ČTK

Krnov (Bruntálsko) - V Krnově na Bruntálsku bude od listopadu působit městský architekt, bude jím Lubomír Dehner. Městu bude poskytovat konzultační a poradenskou činnost v oblasti architektury, urbanismu, územního plánování, životního prostředí a památkové péče, řekla ČTK mluvčí radnice Dita Círová.... Více »

Největší objem staveb na obyvatele byl v Praze a jižních Čechách

Největší objem staveb na obyvatele byl v Praze a jižních Čechách

22.10.2017 09:40, Zdroj: ČTK

Praha - Nejintenzivnější výstavba byla loni v Praze, kde na jednoho obyvatele připadalo 43.200 korun tržeb stavebních firem podle místa stavby. Naopak ve Zlínském kraji to bylo zhruba 15.000 korun. Průměr za celou ČR byl 22.285 korun. Podíl veřejných zakázek na celkových tržbách klesl na 32,6 procenta a byl vůbec nejnižší od roku 1996. Na stavby v zahraničí loni připadalo 3,3 procenta celkových tržeb. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřad... Více »