Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 23. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


17.10.2017

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 17.10.2017

Na mýtném se v září vybralo o čtyři procenta meziročně více

Na mýtném se v září vybralo o čtyři procenta meziročně více

17.10.2017 15:44, Zdroj: ČTK

Praha - Ne elektronickém mýtném se v září od kamionů a autobusů vybralo zhruba 896 milionů korun. Ve srovnání s loňským zářím to je čtyřprocentní růst. Za tři letošní čtvrtletí na mýtném stát vybral 7,7 miliardy korun, což je také přibližně čtyřprocentní meziroční navýšení. Vyplývá to z údajů správce mýtného systému společnosti Kapsch. Podle ní stojí za růstem výběru především zlepšování hospodářské situace v Česku.... Více »

Plzeň chce provozovat Měšťanskou besedu vlastní firmou

Plzeň chce provozovat Měšťanskou besedu vlastní firmou

17.10.2017 15:27, Zdroj: ČTK

Plzeň - Plzeň chce provozovat jedno z nejvýznamnějších kulturních zařízení ve městě, Měšťanskou besedu, prostřednictvím čistě městské firmy. Na základě veřejné zakázky nyní provozuje kulturní služby v Besedě společnost Dominik centrum, kde má město už teď většinu. Radnice v ní teď chce dokoupit zbylý dvacetiprocentní podíl, a stát se tak jejím jediným vlastníkem. Dominik centrum by pak i dál zajišťovalo provoz objektu a program Besedy. Shodli se ... Více »

Tendr na přestavbu nemocnice Náchod nabral měsíční zpoždění

Tendr na přestavbu nemocnice Náchod nabral měsíční zpoždění

17.10.2017 15:13, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Tendr za 1,4 miliardy korun na přestavbu Oblastní nemocnice Náchod nabral měsíční zpoždění. Kvůli žádostem uchazečů o vysvětlení k projektové dokumentaci a kvůli změnám v dokumentaci musel kraj jako zadavatel soutěže již osmkrát posunout termín pro odevzdání nabídek. Místo původního 2. října nyní platí termín 31. října. Nynější soutěž na přestavbu nemocnice je čtvrtá v pořadí, předchozí tři tendry hejtmanství z různých důvodů zru... Více »

Armáda dostala prvních pět modernizovaných cisteren na PHM

Armáda dostala prvních pět modernizovaných cisteren na PHM

17.10.2017 11:29, Zdroj: ČTK

Štěpánov (Olomoucko) - Prvních pět modernizovaných cisternových automobilů dnes v Centru zabezpečení materiálem technických služeb ve Štěpánově na Olomoucku přezvala česká armáda, která v příštích čtyřech letech dostane dalších několik desítek cisteren nové generace na podvozcích Tatra. Do nákupu cisteren, pojízdných dílen, vyprošťovacích vozidel, jeřábů a další logistické techniky armáda do roku 2021 investuje zhruba tři miliardy korun, řekl dne... Více »

Exministr Barták u soudu obhajoval nákup letadel CASA

Exministr Barták u soudu obhajoval nákup letadel CASA

17.10.2017 10:25, Zdroj: ČTK

Praha - Bývalý náměstek ministryně obrany a pozdější šéf resortu Martin Barták dnes u soudu hájil nákup letounů CASA pro českou armádu. Podle něj se koupil "správný produkt za odpovídající cenu". Opakovaně také prohlásil, že on sám se na výběru letadel nijak nepodílel. Barták v případu figuruje jako svědek, obžalobě ze zneužití pravomoci a porušení povinnosti při správě majetku čelí jeho někdejší nadřízená Vlasta Parkanová a šéf ministerské sekce... Více »

Praha nechá zpracovat projekt parkovacího domu na Dědině

Praha nechá zpracovat projekt parkovacího domu na Dědině

17.10.2017 09:46, Zdroj: ČTK

Praha - Pražský magistrát nechá zpracovat projekt pro stavbu parkovacího domu na Dědině v Praze 6. Dnes o tom rozhodli radní. Dům pro zhruba 250 aut má kompenzovat úbytek parkovacích míst, který bude mít za následek plánovaná stavba nové tramvajové trati. Odhadovaná cena projekčních prací je 4,5 milionu korun.... Více »

Pražští radní budou řešit parkování i výběr ředitele zahrady

Pražští radní budou řešit parkování i výběr ředitele zahrady

17.10.2017 03:10, Zdroj: ČTK

Praha - Radní hlavního města by dnes měli projednat veřejnou zakázku na projektovou dokumentaci ke stavbě parkovacího domu na Dědině. Na programu je rovněž zrušení výběrového řízení na ředitele Botanické zahrady a opatření proti černým pasažérům v MHD. Vyplývá to z programu, který má vedení města projednat.... Více »

Soud v kauze letounů CASA bude pokračovat výslechy svědků

Soud v kauze letounů CASA bude pokračovat výslechy svědků

17.10.2017 03:08, Zdroj: ČTK

Praha - U Obvodního soudu pro Prahu 6 dnes bude výslechem svědků pokračovat hlavní líčení v kauze nákupu letadel CASA. Obžalobě čelí bývalá ministryně obrany Vlasta Parkanová a někdejší šéf ministerské sekce vyzbrojování Jiří Staněk. Mezi předvolanými svědky je i někdejší náměstek Parkanové a pozdější ministr obrany za ODS Martin Barták.... Více »