Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 18. 2. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


9.10.2017

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 9.10.2017

Proměnu jatek v Ostravě brzdí spor o znění smlouvy

Proměnu jatek v Ostravě brzdí spor o znění smlouvy

9.10.2017 17:47, Zdroj: ČTK

Ostrava - Proměna historické budovy někdejších jatek nedaleko centra Ostravy se komplikuje. Město totiž dosud nepodepsalo smlouvu s vítězem architektonické soutěže, kterým se stalo pražské studio Petr Hájek Architekti. Z otevřeného dopisu vítěze soutěže adresovaného vedení města i soutěžní komisi, který má ČTK k dispozici, vyplývá, že návrh smlouvy vypracovaný městem je pro architektonické studio neakceptovatelný, což dnes přímo potvrdil i archit... Více »

Soud: Pardubický kraj má dostat zpět peníze na opravu silnice

Soud: Pardubický kraj má dostat zpět peníze na opravu silnice

9.10.2017 15:50, Zdroj: ČTK

Pardubice - Pardubický kraj uspěl v soudním sporu s ministerstvem financí. Měl by získat zpět sankci udělenou za údajnou chybu při soutěži na opravy silnic. ČTK to řekl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD). O rozhodnutí, které je pravomocné, informovala Česká televize. Vyjádření ministerstva ČTK zjišťuje.... Více »

Žalobce tvrdí, že Praha úmyslně zdržuje soud kvůli opencard

Žalobce tvrdí, že Praha úmyslně zdržuje soud kvůli opencard

9.10.2017 15:49, Zdroj: ČTK

Praha - Právník firmy Castlebar Invest, která se po Praze a jejím dopravním podniku (DPP) domáhá peněz za užívání systémů ke kartě opencard, u soudu uvedl, že město i dopravce se snaží záměrně protahovat soudní řízení. Zástupci Prahy a DPP to popřeli. Projednávání žaloby o desítky milionů korun však dnes ani po dvouletém přerušení řízení nezačalo. Praha totiž zpochybnila některá tvrzení žalobce, což vedlo k odročení jednání naneurčito.... Více »

Kauza: Opencard  |  Region: Praha

Problematické zakázky | Jiná média (0) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem

Zisk Strnadova CSG loni mírně vzrostl, firma nevylučuje akvizice

Zisk Strnadova CSG loni mírně vzrostl, firma nevylučuje akvizice

9.10.2017 15:16, Zdroj: ČTK

Praha - Čistý zisk holdingu Czechoslovak Group (CSG) podnikatele Jaroslava Strnada loni meziročně vzrostl o jedno procento na 1,09 miliardy korun. Tržby se zvýšily o 22 procent na 15,4 miliardy korun. ČTK to dnes sdělil mluvčí společnosti Andrej Čírtek. CSG podle něj ještě do konce roku nevylučuje další akvizice v českém průmyslu.... Více »

Fondy | Jiná média (0) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem

Lesy ČR do konce srpna zvýšily zisk o deset pct na 3,78 mld. Kč

Lesy ČR do konce srpna zvýšily zisk o deset pct na 3,78 mld. Kč

9.10.2017 15:04, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Státní podnik Lesy České republiky (LČR) za letošní leden až srpen zvýšil hrubý zisk meziročně o 10,3 procenta na 3,78 miliardy korun. Tržby Lesů ČR za vlastní výrobky a služby za prvních osm měsíců roku vzrostly o 9,7 procenta na 7,83 miliardy korun. Těžba dřeva stoupla o více než sedm procent na 5,61 milionu metru krychlových. Průběžné výsledky podnik zveřejnil na svém Více »

Státní správa vypsala tendr na 1500 tun sušeného mléka

Státní správa vypsala tendr na 1500 tun sušeného mléka

9.10.2017 14:21, Zdroj: ČTK

Praha - Správa státních hmotných rezerv (SSHR) vypsala tendr na dodání 1500 tun sušeného mléka. Zakázka je rozdělená na čtyři části, stát předpokládá, že za dodání a ochraňování mléka na čtyři roky zaplatí zhruba 100 milionů korun. Zájemci se můžou hlásit do 23. října, píše správa na webu. Stát také vypsal zakázku na dodání 150 tun zmrazeného masa, předpokládá, že za něj dá téměř 21... Více »

V ulicích Prahy mohou lidé využívat 15 sdílených elektromobilů

V ulicích Prahy mohou lidé využívat 15 sdílených elektromobilů

9.10.2017 12:33, Zdroj: ČTK

Praha - V centru Prahy je nově rozmístěno 15 elektromobilů pro takzvaný carsharing. Po registraci je lidé mohou za poplatek použít a poté nechat na ulici. Auta v širším centru města nabízí firma CAR4WAY ve spolupráci s Pražskou energetikou (PRE), informovali dnes novináře zástupci hlavního města a zmíněných společností. Magistrát chce v budoucnu podporovat elektrická auta v metropoli rozvojem infrastruktury a dobíjecích stanic. Elektromobily také... Více »

Stavební výroba v srpnu meziročně vzrostla o 1,9 pct

Stavební výroba v srpnu meziročně vzrostla o 1,9 pct

9.10.2017 11:05, Zdroj: ČTK

Praha - Stavební výroba v Česku v srpnu meziročně vzrostla o 1,9 procenta po červencovém růstu o 1,8 procenta. K růstu pomohlo pozemní stavitelství, kde se produkce proti loňskému srpnu zvýšila o 3,5 procenta. Naopak u inženýrského, které tvoří především výstavba infrastruktury, klesla o 1,7 procenta. Meziměsíčně byla stavební produkce po vyloučení sezonních vlivů reálně vyšší o 0,7 procenta. Informoval o tom dnes Český statistický úřad.... Více »

Soud projedná žalobu na pražský dopravní podnik kvůli opencard

Soud projedná žalobu na pražský dopravní podnik kvůli opencard

9.10.2017 03:05, Zdroj: ČTK

Praha - Soud dnes začne projednávat žalobu na pražský dopravní podnik, která požaduje zaplacení 43 milionů korun v souvislosti s užíváním karty opencard. Na straně žalobce stojí právní nástupce firmy eMoneyServices (EMS), společnost Castlebar Invest. Soud poskytl před dvěma lety stranám sporu prostor k uzavření smíru, k tomu ale nedošlo.... Více »