Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


14.9.2017

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 14.9.2017

Opozice chce svolat mimořádné jednání pražského zastupitelstva

Opozice chce svolat mimořádné jednání pražského zastupitelstva

14.9.2017 20:34, Zdroj: ČTK

Praha - Opozice v pražském zastupitelstvu požaduje svolání mimořádného zasedání, na kterém chce projednat dokončení městského okruhu. Oznámil to klub TOP 09, má podporu ODS a nezávislých. Vedení města na dnešní jednání zastupitelstva nezařadilo zakázku na projekt dostavby a opozici se nepodařilo ji na program doplnit. Mimořádná schůze by se měla podle představ TOP 09 konat ještě před sněmovními volbami. V Praze vládne ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ,... Více »

Pražská záchranná služba bude sídlit u Palmovky

Pražská záchranná služba bude sídlit u Palmovky

14.9.2017 19:43, Zdroj: ČTK

Praha - Pražská záchranná služba bude sídlit v dosud nedostavěné budově poblíž Palmovky. Zastupitelé dnes schválili dotaci 600 milionů korun městské části Praha 8 na dokončení objektu, kolem jehož vlastnictví panovaly nejasnosti. Městská část a magistrát vedou soudní spory o to, komu patří. Podle pražského radního pro majetek Karla Grabeina Procházky (ANO) se podařilo dosáhnout dohody a objekt připadne Praze 8. Výměnou za dotaci budou moci záchra... Více »

Praha vypíše zakázku na správu kamerového systému

Praha vypíše zakázku na správu kamerového systému

14.9.2017 18:01, Zdroj: ČTK

Praha - Hlavní město vypíše zakázku na provoz kamerového systému za 192 milionů korun. Dnes o tom rozhodli zastupitelé. Další zakázku na nákup a modernizaci kamer schválili radní v úterý. V ulicích Prahy je téměř tisícovka městských kamer, v celém systému bezpečnostních kamer jich je až 2000.... Více »

Praha vypíše veřejné zakázky na dodávky energií

Praha vypíše veřejné zakázky na dodávky energií

14.9.2017 17:44, Zdroj: ČTK

Praha - Hlavní město vypíše dvě veřejné zakázky na dodávky energií pro instituce hlavního města. V elektronické aukci bude hledat dodavatele zemního plynu a elektřiny na roky 2018 až 2020. Záměry dnes schválilo zastupitelstvo Prahy. Aktuálně platné smlouvy na dodávku plynu a elektřiny byly uzavřeny na jeden rok.... Více »

Stát zakázal těžbu zdravých smrků do konce roku

Stát zakázal těžbu zdravých smrků do konce roku

14.9.2017 17:20, Zdroj: ČTK

Praha - Ministerstvo zemědělství do konce roku zakázalo všem vlastníkům lesů v zemi těžbu zdravého smrkového a borového dřeva. Nejdřív se podle úřadu musí zpracovat dřevo napadené kůrovcem a dříví z větrných kalamit. Předseda Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů ČR (SVOL) František Kučera řekl, že rozhodnutí mělo přijít dříve. Naopak například státní podnik Lesy ČR rozhodnutí vítají. Výjimku z nařízení mají lesy na území národních parků ... Více »

MMR: Počet dodavatelů v elektronickém systému NEN vzrostl 2,5krát

MMR: Počet dodavatelů v elektronickém systému NEN vzrostl 2,5krát

14.9.2017 16:45, Zdroj: ČTK

Praha - Počet registrovaných dodavatelů v Národním elektronickém nástroji (NEN) pro zadávání veřejných zakázek na začátku září vzrostl za poslední čtyři měsíce téměř o 150 procent na 2609. ČTK o tom dnes informovala mluvčí ministerstva pro místní rozvoj (MMR) Veronika Vároši. NEN je systém sloužící zadávání veřejných zakázek, jeho používání bude povinné od 1. července příštího roku.... Více »

Zastupitelé schválili změnu územního plánu kvůli městskému okruhu

Zastupitelé schválili změnu územního plánu kvůli městskému okruhu

14.9.2017 16:19, Zdroj: ČTK

Praha - Hlavní město nechá zpracovat změnu územního plánu, nutnou pro dokončení městského okruhu mezi Pelc-Tyrolkou a Štěrboholy. Zadání změny dnes schválili zastupitelé. Radní hlavního města tento týden souhlasili se zadáním zakázky na projekční práce, zastupitelstvo by ji mělo projednat v listopadu. Úsek by se mohl začít stavět v roce 2024.... Více »

Lesy ČR již těžby zastavily, posunuly termín miliardového tendru

Lesy ČR již těžby zastavily, posunuly termín miliardového tendru

14.9.2017 14:58, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Státní podnik Lesy České republiky (LČR) přivítal dnešní rozhodnutí ministerstva zemědělství zakázat kvůli kalamitě z kůrovce a větru těžby smrkového a borového dřeva. Samotné Lesy ČR, kterým patří téměř polovina lesů v zemi, již úmyslné těžby jehličnatého dříví zastavily. Pro ČTK to uvedl výrobně technický ředitel LČR Václav Lidický. Lesy ČR také kvůli situaci na trhu se dřevem opět posunuly termín podání nabídek do třímiliardov... Více »

Odvolací soud definitivně zprostil obžaloby bývalého šéfa OP

Odvolací soud definitivně zprostil obžaloby bývalého šéfa OP

14.9.2017 14:01, Zdroj: ČTK

Olomouc/Brno - Bývalý generální ředitel zkrachovalé společnosti OP Prostějov František Tuhý, který se zodpovídal před soudem kvůli údajně nevýhodným pronájmům podnikových prodejen své rodině, je definitivně zproštěn obžaloby. Rozhodl o tom dnes v odvolacím řízení brněnský krajský soud. ČTK to dnes řekl obhájce Tuhého Tomáš Vymazal. Soud tak zamítl odvolání státního zástupce, který se proti původnímu zprošťujícímu verdiktu prostějovského soudu odv... Více »

Vlastníci lesů: Zákaz těžby přišel pozdě, je málo komplexní

Vlastníci lesů: Zákaz těžby přišel pozdě, je málo komplexní

14.9.2017 13:16, Zdroj: ČTK

Praha - Stát nejedná při zákazu těžby zdravých borovic a smrků dostatečně razantně a komplexně, řekl dnes ČTK předseda Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů v ČR František Kučera. Na rozšíření kůrovce podle něj nese vinu i správa státních lesů. Vypisuje dlouhodobé tendry na těžbu dřeva na pozemcích ve vlastnictví Lesů ČR. Nedokáže potom přinutit těžařské společnosti, aby dostatečně rychle kůrovcové dřevo odstraňovaly, domnívá se. Lesy ČR ... Více »

Bývalý zlínský náměstek neuspěl s dovoláním v korupční kauze

Bývalý zlínský náměstek neuspěl s dovoláním v korupční kauze

14.9.2017 09:06, Zdroj: ČTK

Brno - Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání bývalého náměstka zlínské primátorky Martina Janečky a dalších dvou lidí potrestaných za podplácení. Všichni dostali peněžité tresty v řádu statisíců korun a zákazy činnosti, Janečkovi justice po vleklém procesu vyměřila dva roky vězení, stejně jako právníkovi Radku Dvořákovi. Bývalý místopředseda Fotbalové asociace ČR Dalibor Kučera dostal 20 měsíců vězení. Na tresty odnětí svobody se ovšem vztahuje amne... Více »

Zastupitelstvo v Praze projedná sídlo záchranářů nebo kamery

Zastupitelstvo v Praze projedná sídlo záchranářů nebo kamery

14.9.2017 03:07, Zdroj: ČTK

Praha - Pražští zastupitelé se na dnešním jednání budou zabývat dotací 600 milionů korun na nové sídlo záchranářů na Palmovce, zakázkou na správu městského kamerového systému nebo strategií dalšího rozvoje tramvají. Zastupitelstvo projedná i pět petic občanů. TOP 09 avizovala, že bude požadovat projednání zakázky na dokončení městského okruhu, která na programu není.... Více »