Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 26. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


10.9.2017

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 10.9.2017

Kompostárnu ve Slivenci využívají zejména místní obyvatelé

Kompostárnu ve Slivenci využívají zejména místní obyvatelé

10.9.2017 15:10, Zdroj: ČTK

Praha - Do kompostárny ve Slivenci vozí odpad zejména lidé ze spádové oblasti, tedy ze Slivence, Holyně nebo Hlubočep. ČTK to sdělila Petra Fišerová z tiskového servisu Lesů hlavního města Prahy, které zařízení provozují. Služeb zařízení za první dva měsíce provozu využilo 214 lidí, kteří přivezli 25,49 tuny odpadu. Celkem je ve sliveneckém zařízení na využití rostlinného odpadu 43,8 tuny odpadu.... Více »

iRozhlas: Žalobce podal dovolání v dotační kauze na severu Čech

iRozhlas: Žalobce podal dovolání v dotační kauze na severu Čech

10.9.2017 15:04, Zdroj: ČTK

Ústí nad Labem - Případem machinací s dotacemi z Regionálního operačního programu (ROP) Severozápad se bude zabývat Nejvyšší soud v Brně. Státní zástupce podal dovolání v případě, v němž byl bývalý ředitel dotačního úřadu Petr Kušnierz pravomocně odsouzen k sedmi letům vězení za ovlivňování dotací za 1,4 miliardy korun. Informoval o tom dnes server Více »

Vojenské objekty by měly uklízet Vojenské lesy a statky

Vojenské objekty by měly uklízet Vojenské lesy a statky

10.9.2017 11:26, Zdroj: ČTK

Praha - Vojenské objekty, ve kterých platí vyšší bezpečnostní režim, by měly uklízet Vojenské lesy a statky (VLS). Za čtyřletý úklid firma dostane zaplaceno asi 925 milionů korun bez DPH. ČTK to sdělil Jakub Fajnor z tiskového oddělení ministerstva obrany. Informace o veřejné zakázce, za jejíhož dodavatele ministerstvo obrany vybralo státní podnik, který zřizuje, v pondělí projedná vláda. VLS již pro ministerstvo a armádu některé vojenské objekty... Více »

Vláda v pondělí projedná podporu digitalizace stavebnictví

Vláda v pondělí projedná podporu digitalizace stavebnictví

10.9.2017 09:50, Zdroj: ČTK

Praha - Vláda v pondělí projedná podporu digitalizace stavebnictví, zavedení metody BIM (informační modelování staveb) v ČR. Cílem Stavebnictví 4.0 je dosáhnout vyšší produktivity, inovativnosti a konkurenceschopnosti sektoru. BIM má mj. snížit náklady na rekonstrukci staveb či u veřejných zakázek snížit riziko překročení nákladů.... Více »

Hodonínská armaturka má o čtvrtinu více zakázek než loni

Hodonínská armaturka má o čtvrtinu více zakázek než loni

10.9.2017 09:36, Zdroj: ČTK

Hodonín - Hodonínská armaturka VAG s.r.o., která do srpna vystupovala pod názvem Jihomoravská armaturka spol. s r.o., má letos čtvrtinový nárůst zakázek proti loňskému období. Aktuálně nestačí uspokojovat poptávku po svých výrobcích, proto musí část výroby zadávat jiným firmám. Armaturka aktuálně zaměstnává přibližně 600 lidí, ale dalších 30 by potřebovala ihned přijmout. Pracovníků je ale na trhu nedostatek, řekl ČTK výrobní ředitel společnosti ... Více »