Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


1.9.2017

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 1.9.2017

Sobotka před soudem hájil prodej OKD, z chyb obvinil předchůdce

Sobotka před soudem hájil prodej OKD, z chyb obvinil předchůdce

1.9.2017 14:44, Zdroj: ČTK

Praha - Kvůli privatizaci OKD by měl být před soudem ten, kdo rozhodl o tom, že stát v důlní společnosti přišel o majoritní většinu. Souzeni by měli být také lidé, kteří z firmy po roce 2004 vytahali obrovské peníze. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) to dnes řekl po své 1,5 hodině trvající výpovědi před soudem, který údajně nevýhodnou privatizaci podniku probírá. Sobotka byl při prodeji státního podílu ve firmě v roce 2004 ministrem financí a bývá ... Více »

Rakovník pokračuje v opravě škol, chce investovat miliony

Rakovník pokračuje v opravě škol, chce investovat miliony

1.9.2017 13:06, Zdroj: ČTK

Rakovník 1. září (ČTK) - Rakovník pokračuje v opravě škol, chce investovat miliony korun. Jednou z největších investic by v příštím roce měla být oprava historické budovy 1. ZŠ, město nyní nechá zpracovat projekt na opravu fasády a střechy. Tendr na práce chce radnice soutěžit ještě letos, aby se přihlásily kvalitní firmy, které plánují zakázky třeba na rok dopředu. ČTK to řekl starosta Rakovníka Pavel Jenšovský (ČSSD).... Více »

ZŠ v Letňanech v budoucnosti nabídne místo dalším 270 žákům

ZŠ v Letňanech v budoucnosti nabídne místo dalším 270 žákům

1.9.2017 11:05, Zdroj: ČTK

Praha - Základní škola Tupolevova v pražských Letňanech v budoucnosti nabídne místo dalším 270 žákům. Důvodem je rozšiřování rezidenční zástavby v městské části. Městská část ve středu vyhlásila veřejnou zakázku na rozšíření základní školy. ČTK to sdělil starosta městské části Praha 18 Ivan Kabický. Předpokládaná cena přístavby je 98 milionů korun.... Více »

Jurečka chce, aby biopotraviny nabízely i školy a nemocnice

Jurečka chce, aby biopotraviny nabízely i školy a nemocnice

1.9.2017 11:02, Zdroj: ČTK

Praha - Počet výrobců biopotravin letos do konce srpna vzrostl o šest procent na 645 výrobců. Ekologických zemědělců přibylo 141 na současných 4412. Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) na dnešní tiskové konferenci řekl, že požádal všechny hejtmany, aby zvážili podporu zařazování biopotravin a regionálních potravin na jídelníčky kraji zřizovaných škol a školek. Oslovil i ministerstvo zdravotnictví a zdravotní pojišťovny se žádostí, aby vy... Více »

Stát prodal OKD za nejvyšší nabízenou cenu, řekl Sobotka soudu

Stát prodal OKD za nejvyšší nabízenou cenu, řekl Sobotka soudu

1.9.2017 09:44, Zdroj: ČTK

Praha - Stát prodal akcie těžební společnosti OKD za vyšší cenu, než uváděl posudek, a za vyšší cenu, než byly jiné nabídky nebo doporučení Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Před Obvodním soudem pro Prahu 2 to dnes uvedl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), který vystoupil jako svědek v trestní kauze spojené s privatizací těžební společnosti OKD. Sobotka v době prodeje státního podniku zastával funkci ministra financí a bývá kvůli údajně ... Více »

Majetek se bude ode dneška přiznávat hned při vstupu do funkce

Majetek se bude ode dneška přiznávat hned při vstupu do funkce

1.9.2017 03:30, Zdroj: ČTK

Praha - Majetková přiznání politiků a dalších veřejných funkcionářů hned po vstupu do úřadu zavádí novela zákona o střetu zájmů, která dnes nabývá účinnosti. Dosud je podávali průběžně jednou za rok bez vstupních dat. Přiznávat majetek jich nově bude víc než dřív. Jmény se tak začne plnit nový centrální registr oznámení o střetu zájmů. Část normy přezdívané lex Babiš, která omezuje možnost podnikání členům vlády, platí od 9. února. Tehdejší minis... Více »