Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


15.8.2016

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 15.8.2016

Ministerstvo připravuje monitorovací centrum pro "náramky"

Ministerstvo připravuje monitorovací centrum pro "náramky"

15.8.2016 16:10, Zdroj: ČTK

Praha - Ministerstvo spravedlnosti začalo v přízemí svého sídla v Praze připravovat prostory pro monitorovací centrum, které bude zabezpečovat neustálý dohled nad vězni s hlídacím elektronickým zařízením - takzvanými "náramky". Dodavatel "náramků" zatím není vybrán, v soutěžním tendru pokračuje šest zájemců. Stále platí, že ministerstvo chce smlouvu s vítězem uzavřít do konce letošního roku. Na dotaz ČTK to dnes sdělil Jakub Říman z tiskového odd... Více »

Masarykův park v Chomutově získá novou podobu

Masarykův park v Chomutově získá novou podobu

15.8.2016 15:35, Zdroj: ČTK

Chomutov - Zcela novou podobu získá park T. G. Masaryka v Chomutově. Zahradníci vykácejí staré stromy, nové vysadí, upraví trávník a přibude květinová výzdoba. Nově také bude nasvícena socha prvního prezidenta Československé republiky, jehož jméno park nese. Obyvatelé v okolí parku se dočkají i nových chodníků. ČTK to dnes řekla Marcela Kukiová z úseku veřejných zakázek magistrátu. Většina prací bude hotova do konce roku, po novém trávníku se ale... Více »

Dokazování v kauze korupce na finančním úřadu se blíží ke konci

Dokazování v kauze korupce na finančním úřadu se blíží ke konci

15.8.2016 12:36, Zdroj: ČTK

Zlín - Krajský soud ve Zlíně dokončuje dokazování v korupční kauze kolem finančního úřadu v Kroměříži. Podle obžaloby braly tři úřednice úplatky za ovlivňování daňového řízení. V případu je stíhána i zastupitelka Kroměříže za KSČM Kamila Dudová, která podle obžaloby s korupcí pomáhala, a podnikatel Milan Macourek, v jehož prospěch byla daň krácena. Úřednice i Dudová vinu odmítají, Macourek se přiznal.... Více »

Obce budou demonstrovat kvůli zvýšení autorských poplatků k hudbě

Obce budou demonstrovat kvůli zvýšení autorských poplatků k hudbě

15.8.2016 11:32, Zdroj: ČTK

Praha - Starostové měst a obcí budou 22. září demonstrovat před sídlem Ochranného svazu autorského (OSA). Chtějí tím vyjádřit svůj nesouhlas se zvýšením poplatků za autorská práva k hudbě, s nímž OSA pro příští rok počítá. ČTK o tom dnes informovalo Sdružení místních samospráv ČR (SMS ČR). Zástupci sdružení kvůli tomu už dříve podali stížnost k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) a na ministerstvo kultury. OSA považuje sazby autorských o... Více »

ÚOHS zastavil šetření, ve kterém zkoumal mýtný systém

ÚOHS zastavil šetření, ve kterém zkoumal mýtný systém

15.8.2016 09:43, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zastavil šetření, ve kterém zkoumal záměr státu prodloužit o tři roky smlouvu na provoz mýtného systému se společností Kapsch bez výběrového řízení. Tím, že nebylo ještě zahájeno zadávací řízení, ani podepsána smlouva, nemůže ÚOHS zahájit správní řízení. Vyplývá to z odpovědi úřadu na dotazy ČTK. Rozhodnutí vlády prodloužit s Kapschem bez tendru smlouvu v červenci u ÚOHS napadlo Hnutí Starostové ... Více »