Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články

Karlovarský kraj schválil tendr na nový pavilon nemocnice

Karlovarský kraj schválil tendr na nový pavilon nemocnice

19.3.2010 17:22, Zdroj: ČTK

Rada Karlovarského kraje schválila tendr na výstavbu nového pavilonu nemocnice v Karlových Varech. Po čtyřech měsících od výběrového řízení kraj podepíše smlouvu s vítězem výběrového řízení, sdružením Nemocnice KV v čele s Metrostavem. Uzavření smlouvy blokovala firma Unistav, která se kvůli vyloučení z tendru odvolala k antimonopolnímu úřadu. Návrh ale posléze stáhla. Zahájení stavby asi za 591,7 milionu korun nyní nic nebrání, oznámil dnes Č... Více »

Praha vyhlašuje tendr na oddlužení kongresového centra

Praha vyhlašuje tendr na oddlužení kongresového centra

19.3.2010 14:14, Zdroj: ČTK

Praha vyhlašuje tendr na oddlužení Kongresového centra Praha (KCP). O vyhlášení rozhodlo dnes představenstvo společnosti. Na tiskové konferenci to dnes oznámil náměstek primátora Milan Richter (ODS). Centrum dluží zhruba 2,2 miliardy Kč. Metropole chce, aby samotné kongresové centrum zůstalo v majetku společnosti. Ostatní majetek KCP, do kterého patří pozemky, hotel a byznys centrum, tedy může být prodán.Uzávěrka pro podávání nabídek bu... Více »

Vítěz tendru na systém registrů má být znám do konce března

Vítěz tendru na systém registrů má být znám do konce března

17.3.2010 17:54, Zdroj: ČTK

Vítěz výběrového řízení na dodávku informačního systému základních registrů by měl být znám do konce března. Novinářům to na dnešní tiskové konferenci řekl náměstek ministra vnitra pro informatiku Jaroslav Chýlek. Tendr na registr osob (podnikatelů, firem a úřadů) je podle něho v "pokročilém stadiu", hodnotící komise již prý ukončila svou činnost. Kdy oznámí výsledek, ale nevěděl. Výběrové řízení je podle Chýlka vypsané i na dodávku generátoru... Více »

Viněty vzbuzují řadu otázek, odpovědi se teprve hledají

Viněty vzbuzují řadu otázek, odpovědi se teprve hledají

17.3.2010 17:07, Zdroj: ČTK

Poslanci sice v úterý dali zelenou výměně nalepovacích dálničních známek pro osobní vozy za novinku v podobě elektronických kuponů, takzvaných vinět, ministerstvo dopravy však stále nemá odpovědi na řadu základních otázek, z nichž nejdůležitější je cena. Změna má přitom platit už od ledna 2011."Jsme na začátku a máme spoustu otazníků před sebou, čekali jsme, jak to dopadne ve sněmovně," řekl ČTK mluvčí ministerstva Karel Hanzelka. Otazn... Více »

Základní informační registry asi budou spuštěny od července 2012

Základní informační registry asi budou spuštěny od července 2012

17.3.2010 16:48, Zdroj: ČTK

Základní informační registry, které mají nahradit nejednotné databáze úřadů, budou zřejmě plně spuštěny až od července 2012. Roční odklad dnes schválil Senát. Odložení navrhla skupina poslanců z ODS, ČSSD a KSČM kvůli obavám, že se registry do poloviny příštího roku nepodaří na standardní provoz řádně připravit.Novelu, s níž souhlasila i vláda, nyní dostane k podpisu prezident. Odklad má podle spoluautora návrhu Jaroslava Krupky (ODS) u... Více »

Euro.cz: Armáda zaplatí za útočné pušky 1,1 miliardy Kč

Euro.cz: Armáda zaplatí za útočné pušky 1,1 miliardy Kč

17.3.2010 12:56, Zdroj: ČTK

Česká armáda zaplatí za zhruba 8000 útočných pušek 1,1 miliardy korun včetně DPH. Původně na nákup vyčlenila 1,5 miliardy. Uvedl to dnes server Euro.cz, podle kterého smlouvu v pondělí schválilo kolegium ministra obrany Martina Bartáka. Ministerstvo podepíše smlouvu s konsorciem Česká zbrojovka/Meopta Přerov ve čtvrtek."Firmy v závěru tendru rapidně snižovaly cenovou nabídku, čímž se nám podařilo ušetřit 400 milionů korun," řekl webu zd... Více »

MfD: IT zakázky za 856 milionů korun získaly Accenture a Ness

MfD: IT zakázky za 856 milionů korun získaly Accenture a Ness

17.3.2010 08:16, Zdroj: ČTK

Společnosti Accenture a Ness získají jednu z největších státních zakázek na dodávky informačních technologií. Firma Accenture vyhrála tendr na zařízení pro dva z celkem pěti základních registrů, které mají sjednotit informace o obyvatelích, firmách a nemovitostech. Informační technologii pro jeden registr dodá firma Ness. Obě společnosti dostanou zakázky za 856 milionů korun, pro celý projekt centrálních registrů stát vyčlenil 2,4 miliardy kor... Více »

Dráhy letos objednají nové vlaky za rekordní sumu 16 miliard Kč

Dráhy letos objednají nové vlaky za rekordní sumu 16 miliard Kč

16.3.2010 15:18, Zdroj: ČTK

České dráhy letos vypíší výběrová řízení na dodávku nových či zmodernizovaných vlaků v rekordní hodnotě 16 miliard korun. Peníze budou platit postupně do roku 2014, jak budou nové vozy uváděny do provozu. Vedení ČD o tom informovalo na dnešní tiskové konferenci. V minulosti byla hodnota tendrů výrazně nižší, jak ČTK řekl šéf drah Petr Žaluda, loni to bylo necelé čtyři miliardy korun.Letos dráhy uvedou do provozu nové vlaky za více než 4... Více »

Tendr na modernizaci vagonů ČD vyhrály Krnovské strojírny

Tendr na modernizaci vagonů ČD vyhrály Krnovské strojírny

15.3.2010 17:24, Zdroj: ČTK

Výběrové řízení na modernizaci 66 vagonů pro motorové vlaky Českých drah vyhrály Krnovské opravny a strojírny jako jediný zájemce. Hodnota zakázky je téměř 840 milionů korun, o 90 milionů korun více, než dráhy původně předpokládaly. ČTK to dnes zjistila z Informačního systému o veřejných zakázkách.Dráhy tendr vypsaly koncem prosince, podle mluvčího Petra Šťáhlavského je navýšení ceny otázkou poptávky a nabídky. Projekt počítá s celkovou... Více »

Ministr Janota ekologickou obří zakázku nezruší, hrozí arbitráže

Ministr Janota ekologickou obří zakázku nezruší, hrozí arbitráže

14.3.2010 19:32, Zdroj: ČTK

Obří státní zakázka na odstranění ekologických škod v hodnotě kolem 115 miliard korun se rušit nebude. Vyplývá to z dnešního vyjádření ministra financí Eduarda Janoty v ČT. Podle ministra by totiž v opačném případě stát mohl čelit arbitrážím."Snažím se vyhnout arbitrážím a mám na stole posudky dvou renomovaných nezávislých právnických kanceláří. Ty říkají, že kdybych projekt zrušil, tak riziko případných arbitráží tady existuje," uvedl ... Více »

Konsorcium vedené Škodou JS dostalo od ČEZ podklady pro Temelín

Konsorcium vedené Škodou JS dostalo od ČEZ podklady pro Temelín

14.3.2010 11:58, Zdroj: ČTK

Mezinárodní konsorcium vedené plzeňskou Škodou JS obdrželo od ČEZ první podklady, podle nichž může zahájit práce na nabídce do soutěže na výstavbu 3.a 4. bloku jaderné elektrárny Temelín. ČTK to řekl mluvčí Škody JS Jan Stolár.Do mnohamiliardového tendru se přihlásily ještě francouzská Areva a americký Westinghouse. ČEZ v únoru pustil do soutěže na dostavbu Temelína všechny uchazeče. Jednání s nimi mají být zahájena v květnu, na podzim ... Více »

Od půlky března bude nad lesy bdít Letecká hasičská služba

Od půlky března bude nad lesy bdít Letecká hasičská služba

12.3.2010 16:41, Zdroj: ČTK

Od pondělí začne na české lesy opět dohlížet Letecká hasičská služba (LHS). ČTK o tom dnes informoval mluvčí ministerstva zemědělství Petr Vorlíček. Hlídkování potrvá do konce října, služba bude pokrývat všechny lesy s výjimkou lesů ve správě ministerstev obrany a životního prostředí. Službu zajistí konsorcium v čele s plzeňskou firmou Surmet, bude ji zajišťovat po tři sezóny. Stát za ni zaplatí přibližně 79 milionů korun.Provoz Letecké... Více »

Obří "ekozakázka" se odsouvá na podzim

Obří "ekozakázka" se odsouvá na podzim

12.3.2010 02:16, Zdroj: ČTK

Termín uzávěrky tendru na odstranění starých ekologických škod se podle dnešních Hospodářských novin (HN) posouvá až na podzim. Deník píše, že místo 10. června se obálky s nabídkami budou otevírat nejdříve v říjnu - v době, kdy už s velkou pravděpodobností bude zformována nová vláda po květnových parlamentních volbách. HN to potvrdil vrchní ředitel ministerstva financí Tomáš Uvíra."Červen je určitě passé. V úvahu připadá podzim, přesné ... Více »

Lesy ČR případné nabídky do obřího tendru nepřijmou a vrátí je

Lesy ČR případné nabídky do obřího tendru nepřijmou a vrátí je

11.3.2010 16:12, Zdroj: ČTK

Státní podnik Lesy České republiky (LČR) případné nabídky do obřího tendru na prodej dřeva a lesnické práce nepřijme a uchazečům je neotevřené vrátí. Původní termín pro podání přihlášek 12. března totiž kvůli pozastavení tendru antimonopolním úřadem padl. ČTK to dnes řekl mluvčí LČR Zbyněk Boublík. Tendr v hodnotě 16 miliard korun kritizují lesnické organizace, některé politické strany a ekologové.Podnik podle Boublíka kvůli únorovému r... Více »

Vojenská policie vyšetřuje nákup uniforem pro SOG

Vojenská policie vyšetřuje nákup uniforem pro SOG

10.3.2010 15:39, Zdroj: ČTK

Vojenská policie vyšetřuje nákup uniforem pro elitní, dnes už rozpuštěnou Skupinu speciálních operací Vojenské policie SOG pro její misi v Afghánistánu. Uvedl to dnes server Aktuálně.cz, podle kterého se soutěž uskutečnila v elektronickém armádním tržišti SEPO na podzim roku 2008.V tomto konkrétním případě útvar porušil zákon o zadávání veřejných zakázek, sdělilo Aktuálně.cz ministerstvo obrany. Zakázku prý útvar rozdělil na dvě menší, ... Více »

Organizace vyzvaly premiéra ke schůzce kvůli tendrům LČR

Organizace vyzvaly premiéra ke schůzce kvůli tendrům LČR

7.3.2010 15:38, Zdroj: ČTK

Organizace působící v odvětví lesního hospodářství a ekologové dnes vyzvali premiéra Jana Fischera ke schůzce kvůli tendrům státního podniku Lesy České republiky. Požadují jejich zrušení, které by podle nich zabránilo monopolnímu ovládání resortu lesního hospodářství, informovalo dnes ČTK Sdružení podnikatelů a živnostníků ČR. Kontroverzní obří tendr na prodej dřeva a lesní práce za 16 miliard korun v minulém týdnu pozastavil antimonopolní úřa... Více »

České dráhy poptávají elektřinu za 2,4 miliardy na 1,5 roku

České dráhy poptávají elektřinu za 2,4 miliardy na 1,5 roku

5.3.2010 18:58, Zdroj: ČTK

České dráhy hledají dodavatele trakční elektřiny pro celou českou železniční síť. Předpokládaná cena zakázky je 2,4 miliardy korun bez daně z přidané hodnoty, smlouvu chce podnik uzavřít na dobu od letošního července do konce roku 2011. Lhůta pro podání nabídek vyprší 16. dubna. Detaily vypsaného výběrového řízení dráhy zveřejnily v úředním věstníku Evropské unie.Dodávky elektřiny pro tuzemskou železniční dopravu se změnily už počátkem ... Více »

Lesy ČR chtějí prodat 1370 objektů, odhadují výnos 700 mil. Kč

Lesy ČR chtějí prodat 1370 objektů, odhadují výnos 700 mil. Kč

5.3.2010 16:11, Zdroj: ČTK

Státní podnik Lesy České republiky (LČR) hodlá v dražbách prodat 1370 zbytných nemovitostí. Odhaduje, že při zhruba dvoutřetinové úspěšnosti dražeb by mohl utržit kolem 700 milionů korun. Majetek, který se nachází na různých místech Česka, by měl podnik prodávat necelé dva roky. ČTK to dnes řekl mluvčí Lesů ČR Zbyněk Boublík. LČR patří asi polovina lesů v zemi.Podnik dnes zahájil tendr na výběr firmy, která mu dražby provede. Vítěz zaká... Více »

Idracová se kvůli dostavbě Temelína přimlouvala za firmu Areva

Idracová se kvůli dostavbě Temelína přimlouvala za firmu Areva

5.3.2010 14:08, Zdroj: ČTK

Státní tajemnice francouzského ministerstva hospodářství, průmyslu a zaměstnanosti Anne-Marie Idracová se dnes při pracovní návštěvě Česka přimlouvala za francouzskou firmu Areva, která se přihlásila do mnohamiliardového tendru na dostavbu Jaderné elektrárny Temelín. Tajemnice Idracová se dnes v Praze sešla s ministrem průmyslu a obchodu Vladimírem Tošovským, se kterým se dohodla na vytvoření společné pracovní skupiny zaměřené právě na energet... Více »

ĆEZ odstoupil od tendru na výstavbu uhelné elektrárny v Kosovu

ĆEZ odstoupil od tendru na výstavbu uhelné elektrárny v Kosovu

5.3.2010 10:21, Zdroj: ČTK

Česká energetická společnost ČEZ spolu s americkým partnerem AES odstoupily od účasti v tendru na výstavbu uhelné elektrárny v Kosovu. ČEZ o tom dnes informoval ČTK v tiskové zprávě. Svůj krok společnost odůvodnila zdržením tendru a změnou parametrů projektu.Tendr se týkal stavby nové elektrárny a obnovy stávající výrobní kapacity včetně rozvoje uhelného dolu Sibovc.ČEZ a AES do tendru na elektrárnu v odhadované hodnotě 3,5 milia... Více »
První stránka Předchozí stránka 675 676 677 678 Další stránka Poslední stránka