Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 19. 2. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články

Škoda JS by se stavby Temelína mohla účastnit i jako subdodavatel

Škoda JS by se stavby Temelína mohla účastnit i jako subdodavatel

20.4.2010 13:54, Zdroj: ČTK

Společnost Škoda JS by se v případě neúspěchu v tendru na dostavbu Jaderné elektrárny Temelín mohla projektu zúčastnit jako subdodavatel. Hlavní slovo ve výběru subdodavatelů ale bude mít vítěz tendru, řekl dnes na tiskové konferenci generální ředitel podniku Miroslav Fiala. V případě získání kontraktu na dostavbu Temelína chce Škoda JS, aby 70 procent dodávek vybavení, prací i služeb z celkového objemu zakázky pocházelo z České republiky.... Více »

Šéf SPS:České stavebnictví by se mohlo odrazit od dna v roce 2013

Šéf SPS:České stavebnictví by se mohlo odrazit od dna v roce 2013

14.4.2010 12:57, Zdroj: ČTK

České stavebnictví by se mohlo odrazit ode dna a zaznamenat nárůst v roce 2013, tedy zhruba dva roky po odhadovaném obecném oživení ekonomiky. ČTK to dnes na stavebním veletrhu IBF řekl prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví Václav Matyáš. Pro letošek svaz očekává propad výroby o pět procent na půl miliardy, výroba tak kvůli krizi klesne druhý rok po sobě. Potvrzují se tak stále odhady svazu, že své dno má obor teprve před sebou.St... Více »

Areva jmenuje manažerem pro tendr na Temelín Thomase Eprona

Areva jmenuje manažerem pro tendr na Temelín Thomase Eprona

14.4.2010 12:07, Zdroj: ČTK

Francouzský podnik jaderného strojírenství Areva jmenuje regionálním ředitelem pro střední a východní Evropu se sídlem v Praze Thomase Eprona (36). Manažer bude zodpovědný za účast společnosti v tendru energetické firmy ČEZ na dostavbu Jaderné elektrárny Temelín. ČTK o tom dnes informovala firma.Epron pracuje ve společnosti Areva od roku 2004. Dříve byl zodpovědný za prodej v sekci integrovaných řešení v hospodaření s energií pro... Více »

Pošta nakoupí zaměstnancům nové uniformy za 240 milionů korun

Pošta nakoupí zaměstnancům nové uniformy za 240 milionů korun

13.4.2010 16:05, Zdroj: ČTK

Česká pošta během čtyř let obnoví stejnokroje svých zaměstnanců, kteří přicházejí do styku se zákazníky. Vypsala zakázku za přibližně 240 milionů korun bez daně z přidané hodnoty. ČTK to dnes řekla mluvčí pošty Marta Selicharová.Zakázku pošta zveřejnila na webových stránkách Informačního systému o veřejných zakázkách. Zájemci mohou podávat nabídky do 18. května."S první dodávkou uniforem počítáme do konce tohoto roku. Postupné vy... Více »

Veřejné stavební zakázky se ve čtvrtletí propadly o 43,5 pct

Veřejné stavební zakázky se ve čtvrtletí propadly o 43,5 pct

13.4.2010 09:34, Zdroj: ČTK

Objem veřejných stavebních zakázek se za letošní první čtvrtletí meziročně snížil o 43,5 procenta na 22,3 miliardy korun. Nejvíce se propadly veřejné zakázky do dopravních staveb, a to o 77 procent na 4,6 miliardy korun. Vyplývá to z nejnovější analýzy inženýrské a poradenské společnosti ÚRS Praha, kterou má ČTK k dispozici. "Data o zadaných veřejných zakázkách za 1. čtvrtletí 2010 potvrzují pokračující trend výrazného snižování nové po... Více »

Obama i Medveděv zmínili zájem firem ze svých zemí o Temelín

Obama i Medveděv zmínili zájem firem ze svých zemí o Temelín

9.4.2010 11:12, Zdroj: ČTK

Prezidenti Barack Obama i Dmitrij Medveděv se při svých rozhovorech s českým prezidentem Václavem Klausem tento týden oba zmínili o zájmu firem svých zemí o dostavbu jaderné elektrárny Temelín. Jde o americký Westinghouse a ruský Atomstrojexport. Novinářům to řekl Klaus po dnešním jednání s Obamou. Objem zakázky na výstavbu pěti bloků se odhaduje zhruba na 500 miliard korun.Oba podle Klause se o této otázce zmínili, "netlačili" však na ... Více »

V zakázce ČEZ na právní služby uspělo 13 firem, mezi nimi i Kindl

V zakázce ČEZ na právní služby uspělo 13 firem, mezi nimi i Kindl

2.4.2010 16:09, Zdroj: ČTK

Ve veřejné zakázce na právní služby v hodnotě 400 milionů korun, kterou vyhlásila skupina ČEZ, uspělo 13 uchazečů. Je mezi nimi také konsorcium právních kanceláří exministra spravedlnosti Pavla Němce a bývalého proděkana plzeňských práv Milana Kindla. S uchazeči bude uzavřena rámcová smlouva na čtyři roky. ČEZ o tom dnes informoval v tiskovém prohlášení.Po uzavření smlouvy budou jednotlivé zakázky zadávány vybraným uchazečům dle aktuáln... Více »

Česká Lípa chce občany zapojit do kontroly veřejných zakázek

Česká Lípa chce občany zapojit do kontroly veřejných zakázek

1.4.2010 18:01, Zdroj: ČTK

Česká Lípa chce občanům zajistit možnost kontroly veřejných zakázek, které město vypisuje. V budoucnu by tak obyvatelé města měli mít možnost zasednout přímo ve výběrových komisích, které dodavatele investičních akcí vybírají. Radnice se proto rozhodla vytvořit registr osob - zástupců občanů, kteří by v komisích mohli zasedat. ČTK to dnes řekla mluvčí českolipské radnice Eva Markgrafová. Podobný systém je zatím v Česku ojedinělý, v komisích za... Více »

Tendr na vybudování registru osob vyhrála Adastra

Tendr na vybudování registru osob vyhrála Adastra

1.4.2010 17:33, Zdroj: ČTK

Veřejnou zakázku na vybudování základního registru osob vyhrála firma Adastra Czech. ČTK to potvrdilo ministerstvo vnitra s tím, že podrobnosti o výběrovém řízení nemůže sdělit. To bylo zcela v kompetenci Českého statistického úřadu (ČSÚ), který tento registr bude provozovat. Na ČSÚ se ČTK nikoho kompetentního nepodařilo zastihnout.Hodnota vyhraného tendru by podle informačního systému o veřejných zakázkách mohla činit až 385,425.000 ko... Více »

MfD: O zakázku na právní služby pro ČEZ se uchází Němec s Kindlem

MfD: O zakázku na právní služby pro ČEZ se uchází Němec s Kindlem

1.4.2010 02:58, Zdroj: ČTK

Energetická společnost ČEZ vyhlásila tendr na právní služby v hodnotě 400 milionů korun. Hledá zhruba 15 advokátních kanceláří, které by ji zastupovali v Česku, Evropské unii a dalších zemích. Píše to dnešní Mladá fronta Dnes. Podle listu má velkou šanci zakázku získat konsorcium právních kanceláří bývalého exministra spravedlnosti Pavla Němce a bývalého proděkana plzeňských práv Milana Kindla.Že Kindl s Němcem mají velmi blízko k úspěš... Více »

ČD Cargo vypsalo tendr na opravy vagonů za 522 milionů korun

ČD Cargo vypsalo tendr na opravy vagonů za 522 milionů korun

31.3.2010 15:29, Zdroj: ČTK

Společnost pro nákladní železniční dopravu ČD Cargo vypsala výběrové řízení na provedení revizních oprav 1687 vagonů. Zakázka má trvat do roku 2016, její hodnota je 522 milionů korun bez daně z přidané hodnoty. ČTK to zjistila v Informačním systémů o veřejných zakázkách."Revizní opravy jsou prováděny pravidelně, jedná se o údržbové zásahy vyššího rozsahu nákladních vozů, které mají charakter preventivní údržby," sdělil ČTK mluvčí společ... Více »

iDnes: Ministerstvo zrušilo tendr na standardy zdravotní péče

iDnes: Ministerstvo zrušilo tendr na standardy zdravotní péče

29.3.2010 18:50, Zdroj: ČTK

Ministerstvo zdravotnictví zrušilo soutěž na tvůrce standardů zdravotní péče. Vítěz měl zpracovat materiál, jenž by určil, na co má pacient nárok v rámci základní péče a stanovil nadstandardy s příplatkem, informoval dnes server iDnes. Hodnota tendru činila 125 milionů korun.Výběrové řízení ministerstvo vyhlásilo před dvěma měsíci. Podle serveru je zrušilo, aniž by úředníci otevřeli obálky s nabídkami."Přinesli jsme minulý týden ... Více »

Chyba úředníka KKN překazila tendr na postele za 50 milionů korun

Chyba úředníka KKN překazila tendr na postele za 50 milionů korun

29.3.2010 14:49, Zdroj: ČTK

Tendr za zhruba 50 milionů korun na dodávky speciálních postelí do Karlovarské krajské nemocnice (KKN) překazila chyba úředníka nemocnice. Předčasně otevřel obálku s jednou z nabídek uchazečů o kontrakt. Protože to znamenalo porušení podmínek tendru, musela ho KKN zrušit a bude vyhlášen znovu. Rozhodnutí o tom, kdo postele dodá, bude mít zpoždění až šest týdnů. ČTK to dnes oznámil hejtman Josef Novotný.Zaměstnanec nemocnice v pátek rozs... Více »

České dráhy zmodernizují dálkové vagóny a lokomotivy "brejlovec"

České dráhy zmodernizují dálkové vagóny a lokomotivy "brejlovec"

29.3.2010 12:35, Zdroj: ČTK

České dráhy vypsaly veřejná zadávací řízení na modernizaci 58 osobních vagónů pro vlaky EuroCity a InterCity. Předpokládaná cena modernizace je 900 milionů korun, financování bude zajištěno zpětným leasingem. Dráhy rovněž zmodernizují motorové lokomotivy "brejlovec". ČTK o tom dnes informoval mluvčí drah Petr Šťáhlavský."Vedle klimatizace a dosazení nových toalet s uzavřeným systémem projde omlazovací kúrou také interiér vozů, který bud... Více »

O tendr na hlídání domácích vězňů už projevilo zájem asi 30 firem

O tendr na hlídání domácích vězňů už projevilo zájem asi 30 firem

25.3.2010 15:27, Zdroj: ČTK

Dokumentaci k výběrovému řízení na elektronické hlídání domácích vězňů si dosud vyzvedly více než tři desítky firem. Uvedlo to ministerstvo spravedlnosti při dnešní tiskové konferenci zástupců ministerstev zemí visegrádské čtyřky. Úřad vyhlásil tendr začátkem března. Nabídky mohou uchazeči podávat do 26. dubna. Hlavním hodnotícím kritériem bude cena.Ministerstvo zájem o podmínky tendru podle ministryně Daniely Kovářové překvapil. "Nazna... Více »

ČOI zrušila tendr na rozbory vzorků PHM a vypíše nový

ČOI zrušila tendr na rozbory vzorků PHM a vypíše nový

23.3.2010 12:52, Zdroj: ČTK

Česká obchodní inspekce zrušila výběrové řízení na firmu, která bude pro inspekci zajišťovat rozbor vzorků pohonných hmot, a vyhlásí nový tendr. Rozhodnutí podle ČOI nemá vliv na kontrolu kvality pohonných hmot, která bude bez přerušení pokračovat.Mluvčí ČOI Tomáš Vozáb dnes ČTK sdělil, že výběrové řízení na laboratorní zkoušky a rozbory pohonných hmot inspekce vyhlásila v lednu, přičemž o zadávací dokumentaci požádalo pět společností. ... Více »

Vláda rozhodne, zda na veřejnou zakázku vypíše výběrové řízení

Vláda rozhodne, zda na veřejnou zakázku vypíše výběrové řízení

21.3.2010 11:20, Zdroj: ČTK

Systém na výplatu sociálních dávek může už brzy provozovat nová firma. Smlouvy na Aktualizaci, správu a vývoj aplikací pro výplatu (APV) sociálních dávek totiž v dohledné době skončí a na jednání vlády se v pondělí bude rozhodovat o tom, jakým způsobem bude zadávací řízení probíhat. Oznámilo to dnes ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV)."Stávající smlouvy jsou platné do konce roku 2010 a MPSV musí zajistit provoz, průběžnou aktual... Více »

Karlovarský kraj schválil tendr na nový pavilon nemocnice

Karlovarský kraj schválil tendr na nový pavilon nemocnice

19.3.2010 17:22, Zdroj: ČTK

Rada Karlovarského kraje schválila tendr na výstavbu nového pavilonu nemocnice v Karlových Varech. Po čtyřech měsících od výběrového řízení kraj podepíše smlouvu s vítězem výběrového řízení, sdružením Nemocnice KV v čele s Metrostavem. Uzavření smlouvy blokovala firma Unistav, která se kvůli vyloučení z tendru odvolala k antimonopolnímu úřadu. Návrh ale posléze stáhla. Zahájení stavby asi za 591,7 milionu korun nyní nic nebrání, oznámil dnes Č... Více »

Praha vyhlašuje tendr na oddlužení kongresového centra

Praha vyhlašuje tendr na oddlužení kongresového centra

19.3.2010 14:14, Zdroj: ČTK

Praha vyhlašuje tendr na oddlužení Kongresového centra Praha (KCP). O vyhlášení rozhodlo dnes představenstvo společnosti. Na tiskové konferenci to dnes oznámil náměstek primátora Milan Richter (ODS). Centrum dluží zhruba 2,2 miliardy Kč. Metropole chce, aby samotné kongresové centrum zůstalo v majetku společnosti. Ostatní majetek KCP, do kterého patří pozemky, hotel a byznys centrum, tedy může být prodán.Uzávěrka pro podávání nabídek bu... Více »

Vítěz tendru na systém registrů má být znám do konce března

Vítěz tendru na systém registrů má být znám do konce března

17.3.2010 17:54, Zdroj: ČTK

Vítěz výběrového řízení na dodávku informačního systému základních registrů by měl být znám do konce března. Novinářům to na dnešní tiskové konferenci řekl náměstek ministra vnitra pro informatiku Jaroslav Chýlek. Tendr na registr osob (podnikatelů, firem a úřadů) je podle něho v "pokročilém stadiu", hodnotící komise již prý ukončila svou činnost. Kdy oznámí výsledek, ale nevěděl. Výběrové řízení je podle Chýlka vypsané i na dodávku generátoru... Více »
První stránka Předchozí stránka 636 637 638 639 640 Další stránka Poslední stránka