Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 20. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články

Státní garance za ekologické škody loni stouply na 161 mld. Kč

Státní garance za ekologické škody loni stouply na 161 mld. Kč

29.3.2010 09:37, Zdroj: ČTK

Celková výše státních garancí na odstranění starých ekologických škod činila ke konci loňského roku více než 161 miliard korun. Na konci roku 2008 to bylo necelých 160 miliard korun. Vyplývá to z informací ministerstva financí na internetu. Od roku 1991 do konce roku 2009 ministerstvo uzavřelo ekologické smlouvy s garancemi za 175,1 miliardy korun.Ve srovnání s předloňským rokem se snížil počet subjektů, se kterými má MF uzavřenou smlou... Více »

ÚOHS dal pokutu 100.000 korun hradeckému kraji, rozdělil tendr

ÚOHS dal pokutu 100.000 korun hradeckému kraji, rozdělil tendr

26.3.2010 17:11, Zdroj: ČTK

Královéhradecký kraj dostal pokutu 100.000 korun od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Kraj nezákonně rozdělil jednu veřejnou zakázku za 8,7 milionu Kč na šest menších. ČTK to dnes řekl místopředseda antimonopolního úřadu Kamil Rudolecký. Kraj s verdiktem nesouhlasí a odvolal se proti němu k předsedovi úřadu Petru Rafajovi.Postup kraje mohl podle Rudoleckého podstatným způsobem ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky. "V případě ... Více »

Praha 13 dostala pokutu od ÚOHS 70.000 Kč za chybný výběr firmy

Praha 13 dostala pokutu od ÚOHS 70.000 Kč za chybný výběr firmy

26.3.2010 13:52, Zdroj: ČTK

Městská část Praha 13 dostala od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 70.000 korun. Důvodem jsou chyby v zakázce za 7,1 milionu korun, v níž hledala firmu pro kontrolu nad nakládáním s dotacemi z EU pro projekty této městské části. Praha 13 se proti prvostupňovému rozhodnutí antimonopolního úřadu neodvolala, a nabylo tak právní moci. ČTK to dnes řekl místopředseda ÚOHS Kamil Rudolecký. Pokutu městská část podle svého mluvčího Sa... Více »

Lesnické sdružení chce, aby šéf ÚOHS rozhodl o tendru do 25.dubna

Lesnické sdružení chce, aby šéf ÚOHS rozhodl o tendru do 25.dubna

26.3.2010 11:02, Zdroj: ČTK

Sdružení podnikatelů v lesním hospodářství při Agrární komoře ČR dnes vyzvalo předsedu Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petra Rafaje, aby do 25. dubna rozhodl o obřím tendru Lesů ČR (LČR). Tendr na lesnické práce a prodej dřeva za téměř 16 miliard korun pozastavil antimonopolní úřad koncem února a nyní o něm rozhoduje ve správním řízení. Lesy ČR v tomto týdnu upozornily na hrozbu, že kvůli pozastavenému tendru nebude od počátku pří... Více »

Soud bude řešit, zda musely Lesy ČR vyhlašovat výběrová řízení

Soud bude řešit, zda musely Lesy ČR vyhlašovat výběrová řízení

25.3.2010 14:24, Zdroj: ČTK

Krajský soud v Brně bude znovu řešit, zda měly Lesy ČR v minulosti povinnost postupovat podle zákona o zadávání veřejných zakázek u výběru firem pro pěstební a těžební práce. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) i krajský soud v Brně dospěly k závěru, že Lesy ČR pochybily, když zakázky nezadávaly ve veřejném výběrovém řízení. Nejvyšší správní soud (NSS) ale nyní vyhověl kasační stížnosti Lesů Hluboká nad Vltavou a rozsudek KS Brno z loň... Více »

LČR: Těžba ve státních lesích v příštím roce je ohrožena

LČR: Těžba ve státních lesích v příštím roce je ohrožena

24.3.2010 16:04, Zdroj: ČTK

Podniku Lesy ČR stále hrozí, že od 1. ledna příštího roku nebude mít zajištěnu těžbu v jím spravovaných lesích. ČTK to dnes řekl generální ředitel státního podniku, který se stará asi o polovinu lesů v zemi, Svatopluk Sýkora. Antimonopolní úřad koncem února pozastavil obří tendr na prodej dřeva a lesnické práce v hodnotě téměř 16 miliard korun. Sýkora se domnívá, že kvůli vzniklé prodlevě nelze v termínu dokončit soutěž a zahájit lesnické prác... Více »

Oprava hangáru ve Kbelích byla o 100 procent předražena

Oprava hangáru ve Kbelích byla o 100 procent předražena

22.3.2010 20:37, Zdroj: ČTK

Policie vyšetřuje zakázku na rekonstrukci hangáru na letišti v Praze Kbelích, podle znaleckého posudku byla cena opravy nadhodnocena až o 100 procent a stavba má chyby v konstrukci. Informovaly o tom dnes Česká televize (ČT) a televize Nova. Podle nich hangár opravovalo Pozemní stavitelství Zlín. Zatím nebyl nikdo obviněn.Hangár číslo 87, kde má vojenské muzeum expozici z druhé světové války, potřeboval před dvěma lety kompletní opravu.... Více »

ÚOHS zrušil tendr Plzeňského kraje na vydávání měsíčníku zdarma

ÚOHS zrušil tendr Plzeňského kraje na vydávání měsíčníku zdarma

22.3.2010 17:45, Zdroj: ČTK

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil kvůli chybám několikamilionovou zakázku Plzeňského kraje, v níž kraj hledal firmu pro vydávání regionálního měsíčníku zdarma. ČTK to zjistila z elektronické databáze ÚOHS. Pokutu úřad neudělil, kraj ale musí zaplatit 30.000 korun jako náhradu nákladů řízení. Kraj se proti prvostupňovému rozhodnutí ÚOHS neodvolal, rozhodnutí úřadu tak nabylo právní moci."Postup kraje mohl podstatně ovliv... Více »

Velké Přílepy dostaly od ÚOHS pokutu 50.000 Kč za chyby v zakázce

Velké Přílepy dostaly od ÚOHS pokutu 50.000 Kč za chyby v zakázce

19.3.2010 16:08, Zdroj: ČTK

Obec Velké Přílepy dostala od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 50.000 korun. Důvodem jsou chyby v předloňské zakázce, v níž obec vybírala firmu na stavbu nového pavilonu mateřské školy za zhruba 11 milionů korun. Pokutu dostala obec loni v říjnu, ale odvolala se k předsedovi antimonopolního úřadu Petru Rafajovi. Ten jí nevyhověl a pokutu potvrdil. ČTK to zjistila z elektronické databáze ÚOHS.Obec se může odvolat k sou... Více »

ÚOHS dal Znojmu pokutu 50.000 korun za výběr firmy pro vinobraní

ÚOHS dal Znojmu pokutu 50.000 korun za výběr firmy pro vinobraní

19.3.2010 14:01, Zdroj: ČTK

Znojemská beseda dostala pokutu 50.000 korun od antimonopolního úřadu za chybný výběr firmy na zajištění části programu loňského Znojemského historického vinobraní. ČTK to dnes řekl předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj. Příspěvková organizace města Znojma dostala pokutu již v říjnu, odvolala se ale právě k šéfovi ÚOHS. Ten nyní ale odvolání nevyhověl. Organizace se může proti pokutě bránit u soudu. Město s argumenta... Více »

Vesecká nařídila pokračovat v prověřování kauzy letounů Gripen

Vesecká nařídila pokračovat v prověřování kauzy letounů Gripen

19.3.2010 13:31, Zdroj: ČTK

Nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká nařídila pokračovat v prověřování kauzy údajné korupce při plánovaném nákupu švédských stíhacích letounů Jas-39 Gripen. ČTK o tom dnes informovala mluvčí Nejvyššího státního zastupitelství (NSZ) Renata Malinová. Policie případ v minulosti dvakrát odložila. Mluvčí sdělila, že při kontrole, kterou Vesecká nařídila loni v prosinci, se zjistilo, že rozhodnutí o odložení případu bylo nezákonné a předčasné.<... Více »

Klatovský pozemkový úřad dostal pokutu 50.000 Kč od ÚOHS

Klatovský pozemkový úřad dostal pokutu 50.000 Kč od ÚOHS

18.3.2010 15:20, Zdroj: ČTK

Pozemkový úřad v Klatovech musí zaplatit pokutu 50.000 korun, kterou dostal od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Důvodem byla pochybení ve veřejné zakázce za 6,8 milionu Kč na výstavbu a rekonstrukci polních cest v katastrálním území Chudenín a Hadrava, řekl dnes ČTK předseda ÚOHS Petr Rafaj. Pokutu udělil antimonopolní úřad loni, pozemkový úřad se ale odvolal k předsedovi ÚOHS. Rafaj podaný rozklad zamítl. Pozemkový úřad se může o... Více »

ÚOHS se bude znovu zabývat zakázkou MPSV za 100 milionů Kč

ÚOHS se bude znovu zabývat zakázkou MPSV za 100 milionů Kč

14.3.2010 16:47, Zdroj: ČTK

Antimonopolní úřad se bude znovu zabývat zakázkou ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) na nákup tiskáren a multifunkčních zařízení s předpokládanou hodnotou 97 milionů korun. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) nejprve loni v srpnu dospěl k názoru, že ministerstvo pochybilo, a zadání zakázky z přelomu let 2008 a 2009 proto ÚOHS zrušil. Vítězná firma se ale odvolala k předsedovi ÚOHS Petru Rafajovi, který ji vyhověl a vrátil věc ... Více »

Hlinsko dostalo od ÚOHS pokutu 90.000Kč za projekt domova seniorů

Hlinsko dostalo od ÚOHS pokutu 90.000Kč za projekt domova seniorů

11.3.2010 17:01, Zdroj: ČTK

Město Hlinsko dostalo od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 90.000 korun. Důvodem je porušení zákona v zakázce na stavbu a rozšíření projektu tamního domova důchodců za více než 100 milionů korun. Město se proti pokutě neodvolalo, rozhodnutí ÚOHS tak nabylo právní moci a pokutu bude muset Hlinsko zaplatit. ČTK to zjistila z elektronické databáze antimonopolního úřadu. Starostka Hlinska považuje rozhodnutí ÚOHS za nespravedlivé... Více »

Pražský dopravní podnik chyboval v zakázce týkající se metra D

Pražský dopravní podnik chyboval v zakázce týkající se metra D

10.3.2010 13:16, Zdroj: ČTK

Pražský dopravní podnik zřejmě chyboval v zakázce s předpokládanou cenou půl miliardy korun týkající se stavby první etapy nové trasy metra D. Neoprávněně z tendru vyřadil společnost Mott MacDonald Praha, která nabídla nejnižší cenu. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) proto zrušil rozhodnutí o vyloučení firmy z tendru a nařídil ji do soutěže vrátit. ČTK to dnes řekl předseda úřadu Petr Rafaj. Proti verdiktu ÚOHS se může Dopravní podni... Více »

Policie si z pražského magistrátu odnesla materiály k opencard

Policie si z pražského magistrátu odnesla materiály k opencard

9.3.2010 18:59, Zdroj: ČTK

Policie si dnes z pražského magistrátu odvezla materiály potřebné k prověření projektu opencard. Na zásah upozornila Česká televize. Magistrátní mluvčí Jiří Wolf ČTK řekl, že úřad policii poskytne veškeré informace, které bude potřebovat. Policie podezírá zatím neznámé zaměstnance z pražského magistrátu a společnosti Haguess ze spáchání trestných činů porušování povinnosti při správě cizího majetku a porušování závazných pravidel hospodářského... Více »

Kauza: Opencard  |  Region: Praha

Problematické zakázky | Jiná média (0) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem

Dřevozpracující firmy kritizují tendry LČR, dřevo prý půjde z ČR

Dřevozpracující firmy kritizují tendry LČR, dřevo prý půjde z ČR

9.3.2010 16:16, Zdroj: ČTK

Společenstvo dřevozpracujících podniků (SDP) a Spolek pro obnovu venkova (SPOV) kritizovaly dnes ministerstvo zemědělství a Lesy ČR za to, že odmítají zahrnout do podmínek tendrů předkupní právo pro stát na významnou část dřeva. Varovaly, že pokud tak neučiní, prakticky nic nezabrání zájemcům ze zahraničí vytěžit a vyvézt veškerou dřevní hmotu nejen z regionů, ale i z republiky. Ministerstvo zemědělství se ke kritice dnes nevyjádřilo.Ko... Více »

Klaus chce s Fischerem a Bartákem mluvit o změnách v armádě

Klaus chce s Fischerem a Bartákem mluvit o změnách v armádě

5.3.2010 14:23, Zdroj: ČTK

Prezident Václav Klaus se v pondělí na Pražském hradě setká s premiérem Janem Fischerem a ministrem obrany Martinem Bartákem. Cílem schůzky je podle Klause zahájit diskusi o organizačních změnách v armádě. Prezident to bez bližších podrobností uvedl na svých webových stránkách www.klaus.cz. Sdílnější zatím nebyly ani ministerstvo obrany a úřad vlády.Obrana byla v důsledku úspor kvůli sníženému rozpočtu pro letošní rok nucena ke konci lo... Více »

S rozvojem opencard bude Praze asi radit zástupce firmy Unicorn

S rozvojem opencard bude Praze asi radit zástupce firmy Unicorn

4.3.2010 17:49, Zdroj: ČTK

S rozvojem kritizovaného projektu opencard bude zřejmě hlavnímu městu pomáhat zástupce softwarové firmy Unicorn Systems. Na posledním zasedání účast zástupce Unicornu schválila komise opencard. Firma Unicorn není na magistrátu úplným nováčkem. Podle registru magistrátních zakázek získala od města loni jednu zakázku, o další v předpokládané hodnotě 19,8 milionu korun se v současnosti uchází.Součástí komise opencard, jejímiž členy jsou př... Více »

Kauza: Opencard, Unicorn  |  Region: Praha

Problematické zakázky | Jiná média (0) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem

ÚOHS potvrdil pokutu 80.000 Kč moravskoslezské veterinární správě

ÚOHS potvrdil pokutu 80.000 Kč moravskoslezské veterinární správě

4.3.2010 14:13, Zdroj: ČTK

Veterinární správa Moravskoslezského kraje dostala od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 80.000 korun. Důvodem byly chyby v zakázce na opravu jejího sídla. ČTK to dnes řekl předseda antimonopolního úřadu Petr Rafaj. Pokutu správa dostala již loni v červnu, odvolala se ale proti ní právě k Rafajovi, který nyní odvolání nevyhověl. Pokuta je tak pravomocná, správa se proti ní sice může bránit u soudu, o žalobě ale neuvažuje.<... Více »
První stránka Předchozí stránka 209 210 211 212 Další stránka Poslední stránka