Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články

Platforma připraví do 7. května návrh změn v zadávání zakázek

Platforma připraví do 7. května návrh změn v zadávání zakázek

22.3.2010 17:40, Zdroj: ČTK

Speciální tým vytvořený Americkou obchodní komorou v ČR chce do 7. května předložit věcné řešení, které má přinést průhlednější zadávání veřejných zakázek. Zástupci politických stran, státní správy i soukromého sektoru sdružení v Platformě pro transparentní veřejné zakázky se dnes dohodli na tom, že k tomuto účelu vytvoří expertní pracovní skupinu. ČTK to sdělila mluvčí projektu Jitka Novotná.Datum je podle ní zvoleno tak, aby se strany... Více »

Návrhy levice údajně zvyšující schodek do voleb přijaty nebudou

Návrhy levice údajně zvyšující schodek do voleb přijaty nebudou

19.3.2010 15:46, Zdroj: ČTK

Návrhy levice, které by podle kritiků zvýšily schodek státního rozpočtu, už do květnových sněmovních voleb přijaty nebudou. Jde například o předlohu ČSSD na vyplacení mimořádného důchodu 2400 korun, návrh KSČM na proplácení prvních tří dnů nemoci a dvě novely obou stran na zrušení poplatků ve zdravotnictví. V neděli uplyne doba, po které by už sněmovna levicové normy po očekávaných vetech Senátu a prezidenta nestihla projednat.Poslanci ... Více »

Sněmovna schválila větší dohled nad zadáváním veřejných

Sněmovna schválila větší dohled nad zadáváním veřejných

19.3.2010 15:06, Zdroj: ČTK

Poslanecká sněmovna dnes v závěrečném hlasování schválila novelu, která má zajistit účinnější dohled na zadáváním veřejných zakázek. Poslanci do vládní novely vložili řadu návrhů, od kterých si slibují průhlednější zadávání a hodnocení veřejných zakázek. Zadavatelé budou muset mimo jiné zveřejňovat všechny informace o výběrovém řízení na internetu. Uchazeči budou muset předkládat informace o tom, kdo vlastní jejich firmy.Novelu nyní pos... Více »

Poslanci by měli schválit zahrádkářský zákon a úpravu zakázek

Poslanci by měli schválit zahrádkářský zákon a úpravu zakázek

19.3.2010 04:07, Zdroj: ČTK

Poslanecká sněmovna by na své dnešní schůzi měla v závěrečném čtení schvalovat návrh nového zahrádkářského zákona, který upravuje pravidla této činnosti. Poslanci by měli rozhodnout také o nových pravidlech zadávání veřejných zakázek, řada z nich má sloužit k jejich větší průhlednosti a nižší možnosti korupce.Zahrádkářský zákon má upravit pravidla hlavně pro zahrádkáře, kteří působí v rámci zahrádkářských osad. Má dát zahrádkářům větší ... Více »

Klaus: Americké obchodní komoře nejde o boj s korupcí, ale o zisk

Klaus: Americké obchodní komoře nejde o boj s korupcí, ale o zisk

17.3.2010 16:01, Zdroj: ČTK

Prezident Václav Klaus dnes kritizoval snahu americké obchodní komory v ČR o protikorupční opatření. Americkým firmám podle něj nejde o boj proti korupci, ale o vlastní zisky. Klaus to řekl v diskusi s účastníky dnešního žofínského fóra."Hodnotím ji s minusovým znaménkem. Tito lidé, těm nejde o protikorupční prostředí. Těm jde o zisky pro své firmy a prokázali to za 20 let existence této komory u nás dostatečně," reagoval Klaus na dotaz... Více »

Poslanci rozšířili svůj program o další body

Poslanci rozšířili svůj program o další body

17.3.2010 09:50, Zdroj: ČTK

Poslanci budou jednat dnes odpoledne ve druhém čtení o návrhu loterijního zákona, který zpřísňuje regulaci hazardu. Při debatě o změnách programu si odhlasovali, že dnes budou moci rozhodovat o předlohách, které označila za prioritní vláda, i odpoledne.Sněmovna do již tak nabitého dnešního programu zařadila i druhá čtení vládních návrhů zákonů o nelékařských zdravotnických povoláních a o zdravotnických prostředcích. Možná se budou zabýv... Více »

Bez novely státních maturit by mohlo propadnout více dětí

Bez novely státních maturit by mohlo propadnout více dětí

16.3.2010 17:24, Zdroj: ČTK

Pokud by neprošla technická novela ke státním maturitám, mohlo by v příštím roce propadnout u maturit mnohem víc dětí než dosud. Podobně jako před pár lety v Polsku, kde v prvním roce zavedení státní maturity najednou propadla třetina studentů. Bez novely by nový ministr školství nemohl dodatečně snížit laťku úspěšnosti zkoušek. O novele hlasovali poslanci už minulý týden, proti jejímu zrychlenému schválení se však postavila ČSSD."Jde o... Více »

Hospodářský výbor doporučil schválit zákon o veřejné dopravě

Hospodářský výbor doporučil schválit zákon o veřejné dopravě

16.3.2010 13:12, Zdroj: ČTK

Sněmovní hospodářský výbor dnes doporučil sněmovně schválit vládní návrh zákona o veřejných službách v přepravě cestujících. Navrhl v něm ale změnu, která se týká ochrany investic firem, které ve veřejné dopravě podnikají. ČTK to řekl předseda výboru Oldřich Vojíř (ODS). Návrh mimo jiné upravuje podmínky výběrových řízení na dopravní obslužnost a týká se dopravy, kterou si objednává stát nebo samospráva a která je hrazena z veřejných zdrojů.Více »

Hospodářské komoře vadí, že nebyla přizvána k debatě o zakázkách

Hospodářské komoře vadí, že nebyla přizvána k debatě o zakázkách

14.3.2010 15:11, Zdroj: ČTK

Prezidentovi Hospodářské komory ČR Petru Kuželovi se nelíbí, že nebyl přizván k přípravě novely zákona o veřejných zakázkách, na které bude pracovat tým vytvořený americkou obchodní komorou v ČR. Cítí se obejit a je překvapen i tím, že Američané se do něčeho takového pustili bez projednání s českou komorou. Řekl to v dnešních Otázkách Václava Moravce České televize. Ředitel americké obchodní komory Weston Stacey ale tvrdí, že pozvány byly všec... Více »

Zákon bude možná určovat standardy kvality vlaků i autobusů

Zákon bude možná určovat standardy kvality vlaků i autobusů

12.3.2010 14:05, Zdroj: ČTK

Poslanecká sněmovna dnes v prvním čtení podpořila návrh zákona, který upravuje tendry na dopravní obslužnost a stanoví standardy kvality autobusů i vlaků. Zákon se týká pouze dopravy, kterou si objednává stát nebo samospráva a která je hrazena z veřejných zdrojů. Páteří veřejné dopravy má být podle navrhovatelů železnice, z čehož musí vycházet plánování ostatních druhů dopravy. Návrhem se nyní bude zabývat sněmovní hospodářský výbor. Poslanci ... Více »

Novela zákona o státních maturitách prošla do druhého čtení

Novela zákona o státních maturitách prošla do druhého čtení

11.3.2010 11:24, Zdroj: ČTK

Novela zákona týkající se státních maturit prošla dnes ve sněmovně do druhého čtení. Původně měla být schválena ve zrychleném režimu už v prvním čtení, protože jde o zákon, který vláda označila jako svou prioritu. Proti zrychlenému schválení se ale ve středu postavila ČSSD. Zákon proto putuje do školského výboru.Projednávání doprovázely zmatky okolo procedury. Sněmovnou nejprve neprošel návrh na zkrácení lhůt k projednání. To by znamena... Více »

Poslanci by dnes mohli jednat o pojištění bankovních vkladů

Poslanci by dnes mohli jednat o pojištění bankovních vkladů

10.3.2010 04:03, Zdroj: ČTK

Poslanci by se na své dnešní schůzi mohli mimo jiné zabývat návrhem na zvýšení limitů pro pojištění bankovních vkladů nebo novým návrhem zákona o veřejných službách v přepravě cestujících. Tyto body patří mezi ty, které vláda považuje za přednostní a které chce projednat do voleb. Politické strany se již dříve dohodly s premiérem Janem Fischerem, že jejich projednávání nebudou komplikovat.Zvýšení limitů pro pojištění bankovních vkladů o... Více »

Americká obchodní komora v ČR chce protikorupční novelu

Americká obchodní komora v ČR chce protikorupční novelu

10.3.2010 01:50, Zdroj: ČTK

Americká obchodní komora v ČR, která zastřešuje téměř 500 firem včetně gigantů jako Microsoft, Philip Morris či IBM, dává podle dnešních Hospodářských novin (HN) dohromady speciální tým, který v rámci boje proti korupci připraví ještě před květnovými sněmovními volbami radikální novelu zákona o veřejných zakázkách. Cílem má být zprůhlednění systému přidělování milionových zakázek."Budeme chtít od politiků slib, že tu novelu prosadí běhe... Více »

Poslanci ukončili mimořádné schůze přerušené koncem února

Poslanci ukončili mimořádné schůze přerušené koncem února

9.3.2010 18:58, Zdroj: ČTK

Poslanci dnes ukončili dvě mimořádné schůze, které byly přerušeny koncem února. Byly svolány z podnětu levice. Poslanci zařadili už ráno tehdy neprojednané návrhy na současnou řádnou schůzi. Ukončením mimořádných schůzí sněmovna dnešní jednání přerušila do středy.Poslanci nevyužili možnosti jednat a hlasovat do 21:00, jak si odhlasovali na návrh předsedy klubu ČSSD Bohuslav Sobotky. Sobotka uvedl, že jeho návrh byl motivován snahou proj... Více »

Sněmovna definitivně prosadila zákaz prodeje ruzyňského letiště

Sněmovna definitivně prosadila zákaz prodeje ruzyňského letiště

9.3.2010 17:41, Zdroj: ČTK

Vláda nebude moci prodat ruzyňské letiště. Sněmovna dnes přehlasovala prezidentem Václavem Klausem vetovaný zákon, který to zakazuje. Zákon předložili sociální demokraté loni v únoru. Pro normu hlasovala nejtěsnější nutná většina 101 poslanců zejména z ČSSD a KSČM, k nimž se připojila většina lidovců, obě bývalé členky Strany zelených Věra Jakubková a Olga Zubová a nezařazený občanský demokrat Juraj Raninec.Sněmovna zákon navržený sociá... Více »

Kauza: Letiště Praha  |  Region: Praha

Legislativa | Jiná média (0) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem

Stát bude muset při nákupu aut zohledňovat ekologicky šetrné vozy

Stát bude muset při nákupu aut zohledňovat ekologicky šetrné vozy

9.3.2010 10:11, Zdroj: ČTK

Pokud bude stát a jakýkoli jiný veřejný zadavatel v budoucnu nakupovat nová auta, bude zřejmě muset v zadávacích podmínkách zohlednit jejich ekologickou šetrnost. Tuto povinnost navrhuje vložit do zákona o zadávání veřejných zakázek sněmovní výbor pro veřejnou správu. Za návrhem stojí ministerstvo pro místní rozvoj, které chce tímto způsobem zavést do českého práva evropskou směrnici ES o podpoře čistých a energeticky účinných silničních vozid... Více »

Schází se sněmovna, jednat by měla o benefitech a Ruzyni

Schází se sněmovna, jednat by měla o benefitech a Ruzyni

9.3.2010 04:11, Zdroj: ČTK

Řádná březnová schůze Poslanecké sněmovny, která začne dnes odpoledne, by měla mít na programu kromě jiného návrh, který ruší vyšší zdanění zaměstnaneckých výhod. Poslanci by také měli opět rozhodnout o zákazu privatizace ruzyňského letiště. Sejdou se dnes ve 14 hodin a na návrhu programu mají víc než 260 bodů.Zrušení vyššího zdanění zaměstnaneckých výhod schválila sněmovna ve stavu legislativní nouze již minulý týden. Senát jí ale tuto... Více »
První stránka Předchozí stránka 145 146 147