Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 27. 3. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články

Platforma pro veřejné zakázky chce získat podporu sněmovny

Platforma pro veřejné zakázky chce získat podporu sněmovny

2.4.2010 18:36, Zdroj: ČTK

Informovanost o zadávacích řízeních, účelové dělení veřejných zakázek, odbornost a nezávislost hodnotících komisí, vazba zákona o veřejných zakázkách na zákon o svobodném přístupu k informacím, to jsou některé z deseti hlavních problémů, které si dnes určili členové expertní skupiny Platformy pro transparentní veřejné zakázky (PTVZ). Platforma o tom dnes informovala ČTK.Jak vyplývá z informací PTVZ, do projektu jsou zapojeny podnikatels... Více »

Množství peněz vkládaných do veřejných zakázek se zvyšuje

Množství peněz vkládaných do veřejných zakázek se zvyšuje

1.4.2010 19:37, Zdroj: ČTK

Stát loni investoval do veřejných zakázek 630 miliard korun. To je zhruba 17 procent hrubého domácího produktu České republiky. Od roku 2006 se objem veřejných investic zvýšil o 66 miliard korun. Na dnešním Fóru Hospodářských novin to řekl ministr pro místní rozvoj Rostislav Vondruška.To však nebyla jediná změna, ke které v souvislosti s veřejnými zakázkami od roku 2006 v ČR došlo. Podstatně se také snížilo množství zakázek, které jsou ... Více »

Do 30. června by v Praze 6 měla fungovat protikorupční opatření

Do 30. června by v Praze 6 měla fungovat protikorupční opatření

29.3.2010 17:08, Zdroj: ČTK

V městské části Praha 6 by do 30. června měla začít fungovat některá opatření, která by měla posílit prevenci před korupčním jednáním úředníků. Jde například o internetovou aplikaci na veřejné zakázky fungující na principu aukce nebo o zřízení centrální databáze zakázek či databáze smluv, řekl dnes na tiskové konferenci starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa (ODS)."Je to forma, jak veřejným způsobem vybrat služby nebo dodávky zboží, a to zejmén... Více »

Region: Praha

Legislativa | Jiná média (0) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem

Experti začali s přípravou změny zákona o veřejných zakázkách

Experti začali s přípravou změny zákona o veřejných zakázkách

25.3.2010 17:26, Zdroj: ČTK

Expertní skupina vytvořená Americkou obchodní komorou v ČR dnes začala s přípravou změny zákona o veřejných zakázkách. Do poloviny května by ráda připravila konkrétní návrhy na změnu tohoto zákona, k jejichž přijetí by se podle autorů iniciativy měly ještě před volbami zavázat politické strany. Ihned po volbách by pak měla nová vláda připravit paragrafové znění, které co nejdříve prosadí. Skupina dnes shrnula všechny problémy současného zákona... Více »

Rozpočtový výbor doporučil zrušit anonymní listinné akcie

Rozpočtový výbor doporučil zrušit anonymní listinné akcie

24.3.2010 13:10, Zdroj: ČTK

Sněmovní rozpočtový výbor dnes doporučil sněmovně, aby schválila zákon, který ruší anonymní listinné akcie na majitele. Předložili ho poslanci ČSSD a předseda zelených Ondřej Liška. Slibují si od něj hlavně průhlednější vlastnickou strukturu akciových společností. Občanští demokraté s návrhem nesouhlasí a dnes ho opakovaně navrhovali zamítnout, jejich hlasy ale nestačily.Předseda výboru a jeden z předkladatelů Bohuslav Sobotka (ČSSD) zd... Více »

MŠMT ladí detaily nových maturit, 165 škol je ale proti nim

MŠMT ladí detaily nových maturit, 165 škol je ale proti nim

23.3.2010 12:40, Zdroj: ČTK

Ministerstvo školství ladí detaily nových maturit, připravuje maturitní veletrh, možnost vyzkoušet jednotnou maturitu letos v květnu i velkou generálku. Spoty propagující státní zkoušku běží také v televizi. Ředitel centra pro přípravu maturit Cermat Pavel Zelený dnes novinářům řekl, že jediný problém by mohl nastat v dodržování předepsaných postupů, které musí zvládnout tisíce učitelů.Některým kantorům se ale nelíbí systém školení na j... Více »

Platforma připraví do 7. května návrh změn v zadávání zakázek

Platforma připraví do 7. května návrh změn v zadávání zakázek

22.3.2010 17:40, Zdroj: ČTK

Speciální tým vytvořený Americkou obchodní komorou v ČR chce do 7. května předložit věcné řešení, které má přinést průhlednější zadávání veřejných zakázek. Zástupci politických stran, státní správy i soukromého sektoru sdružení v Platformě pro transparentní veřejné zakázky se dnes dohodli na tom, že k tomuto účelu vytvoří expertní pracovní skupinu. ČTK to sdělila mluvčí projektu Jitka Novotná.Datum je podle ní zvoleno tak, aby se strany... Více »

Návrhy levice údajně zvyšující schodek do voleb přijaty nebudou

Návrhy levice údajně zvyšující schodek do voleb přijaty nebudou

19.3.2010 15:46, Zdroj: ČTK

Návrhy levice, které by podle kritiků zvýšily schodek státního rozpočtu, už do květnových sněmovních voleb přijaty nebudou. Jde například o předlohu ČSSD na vyplacení mimořádného důchodu 2400 korun, návrh KSČM na proplácení prvních tří dnů nemoci a dvě novely obou stran na zrušení poplatků ve zdravotnictví. V neděli uplyne doba, po které by už sněmovna levicové normy po očekávaných vetech Senátu a prezidenta nestihla projednat.Poslanci ... Více »

Sněmovna schválila větší dohled nad zadáváním veřejných

Sněmovna schválila větší dohled nad zadáváním veřejných

19.3.2010 15:06, Zdroj: ČTK

Poslanecká sněmovna dnes v závěrečném hlasování schválila novelu, která má zajistit účinnější dohled na zadáváním veřejných zakázek. Poslanci do vládní novely vložili řadu návrhů, od kterých si slibují průhlednější zadávání a hodnocení veřejných zakázek. Zadavatelé budou muset mimo jiné zveřejňovat všechny informace o výběrovém řízení na internetu. Uchazeči budou muset předkládat informace o tom, kdo vlastní jejich firmy.Novelu nyní pos... Více »

Poslanci by měli schválit zahrádkářský zákon a úpravu zakázek

Poslanci by měli schválit zahrádkářský zákon a úpravu zakázek

19.3.2010 04:07, Zdroj: ČTK

Poslanecká sněmovna by na své dnešní schůzi měla v závěrečném čtení schvalovat návrh nového zahrádkářského zákona, který upravuje pravidla této činnosti. Poslanci by měli rozhodnout také o nových pravidlech zadávání veřejných zakázek, řada z nich má sloužit k jejich větší průhlednosti a nižší možnosti korupce.Zahrádkářský zákon má upravit pravidla hlavně pro zahrádkáře, kteří působí v rámci zahrádkářských osad. Má dát zahrádkářům větší ... Více »

Klaus: Americké obchodní komoře nejde o boj s korupcí, ale o zisk

Klaus: Americké obchodní komoře nejde o boj s korupcí, ale o zisk

17.3.2010 16:01, Zdroj: ČTK

Prezident Václav Klaus dnes kritizoval snahu americké obchodní komory v ČR o protikorupční opatření. Americkým firmám podle něj nejde o boj proti korupci, ale o vlastní zisky. Klaus to řekl v diskusi s účastníky dnešního žofínského fóra."Hodnotím ji s minusovým znaménkem. Tito lidé, těm nejde o protikorupční prostředí. Těm jde o zisky pro své firmy a prokázali to za 20 let existence této komory u nás dostatečně," reagoval Klaus na dotaz... Více »

Poslanci rozšířili svůj program o další body

Poslanci rozšířili svůj program o další body

17.3.2010 09:50, Zdroj: ČTK

Poslanci budou jednat dnes odpoledne ve druhém čtení o návrhu loterijního zákona, který zpřísňuje regulaci hazardu. Při debatě o změnách programu si odhlasovali, že dnes budou moci rozhodovat o předlohách, které označila za prioritní vláda, i odpoledne.Sněmovna do již tak nabitého dnešního programu zařadila i druhá čtení vládních návrhů zákonů o nelékařských zdravotnických povoláních a o zdravotnických prostředcích. Možná se budou zabýv... Více »

Bez novely státních maturit by mohlo propadnout více dětí

Bez novely státních maturit by mohlo propadnout více dětí

16.3.2010 17:24, Zdroj: ČTK

Pokud by neprošla technická novela ke státním maturitám, mohlo by v příštím roce propadnout u maturit mnohem víc dětí než dosud. Podobně jako před pár lety v Polsku, kde v prvním roce zavedení státní maturity najednou propadla třetina studentů. Bez novely by nový ministr školství nemohl dodatečně snížit laťku úspěšnosti zkoušek. O novele hlasovali poslanci už minulý týden, proti jejímu zrychlenému schválení se však postavila ČSSD."Jde o... Více »

Hospodářský výbor doporučil schválit zákon o veřejné dopravě

Hospodářský výbor doporučil schválit zákon o veřejné dopravě

16.3.2010 13:12, Zdroj: ČTK

Sněmovní hospodářský výbor dnes doporučil sněmovně schválit vládní návrh zákona o veřejných službách v přepravě cestujících. Navrhl v něm ale změnu, která se týká ochrany investic firem, které ve veřejné dopravě podnikají. ČTK to řekl předseda výboru Oldřich Vojíř (ODS). Návrh mimo jiné upravuje podmínky výběrových řízení na dopravní obslužnost a týká se dopravy, kterou si objednává stát nebo samospráva a která je hrazena z veřejných zdrojů.Více »

Hospodářské komoře vadí, že nebyla přizvána k debatě o zakázkách

Hospodářské komoře vadí, že nebyla přizvána k debatě o zakázkách

14.3.2010 15:11, Zdroj: ČTK

Prezidentovi Hospodářské komory ČR Petru Kuželovi se nelíbí, že nebyl přizván k přípravě novely zákona o veřejných zakázkách, na které bude pracovat tým vytvořený americkou obchodní komorou v ČR. Cítí se obejit a je překvapen i tím, že Američané se do něčeho takového pustili bez projednání s českou komorou. Řekl to v dnešních Otázkách Václava Moravce České televize. Ředitel americké obchodní komory Weston Stacey ale tvrdí, že pozvány byly všec... Více »

Zákon bude možná určovat standardy kvality vlaků i autobusů

Zákon bude možná určovat standardy kvality vlaků i autobusů

12.3.2010 14:05, Zdroj: ČTK

Poslanecká sněmovna dnes v prvním čtení podpořila návrh zákona, který upravuje tendry na dopravní obslužnost a stanoví standardy kvality autobusů i vlaků. Zákon se týká pouze dopravy, kterou si objednává stát nebo samospráva a která je hrazena z veřejných zdrojů. Páteří veřejné dopravy má být podle navrhovatelů železnice, z čehož musí vycházet plánování ostatních druhů dopravy. Návrhem se nyní bude zabývat sněmovní hospodářský výbor. Poslanci ... Více »

Novela zákona o státních maturitách prošla do druhého čtení

Novela zákona o státních maturitách prošla do druhého čtení

11.3.2010 11:24, Zdroj: ČTK

Novela zákona týkající se státních maturit prošla dnes ve sněmovně do druhého čtení. Původně měla být schválena ve zrychleném režimu už v prvním čtení, protože jde o zákon, který vláda označila jako svou prioritu. Proti zrychlenému schválení se ale ve středu postavila ČSSD. Zákon proto putuje do školského výboru.Projednávání doprovázely zmatky okolo procedury. Sněmovnou nejprve neprošel návrh na zkrácení lhůt k projednání. To by znamena... Více »

Poslanci by dnes mohli jednat o pojištění bankovních vkladů

Poslanci by dnes mohli jednat o pojištění bankovních vkladů

10.3.2010 04:03, Zdroj: ČTK

Poslanci by se na své dnešní schůzi mohli mimo jiné zabývat návrhem na zvýšení limitů pro pojištění bankovních vkladů nebo novým návrhem zákona o veřejných službách v přepravě cestujících. Tyto body patří mezi ty, které vláda považuje za přednostní a které chce projednat do voleb. Politické strany se již dříve dohodly s premiérem Janem Fischerem, že jejich projednávání nebudou komplikovat.Zvýšení limitů pro pojištění bankovních vkladů o... Více »

Americká obchodní komora v ČR chce protikorupční novelu

Americká obchodní komora v ČR chce protikorupční novelu

10.3.2010 01:50, Zdroj: ČTK

Americká obchodní komora v ČR, která zastřešuje téměř 500 firem včetně gigantů jako Microsoft, Philip Morris či IBM, dává podle dnešních Hospodářských novin (HN) dohromady speciální tým, který v rámci boje proti korupci připraví ještě před květnovými sněmovními volbami radikální novelu zákona o veřejných zakázkách. Cílem má být zprůhlednění systému přidělování milionových zakázek."Budeme chtít od politiků slib, že tu novelu prosadí běhe... Více »

Poslanci ukončili mimořádné schůze přerušené koncem února

Poslanci ukončili mimořádné schůze přerušené koncem února

9.3.2010 18:58, Zdroj: ČTK

Poslanci dnes ukončili dvě mimořádné schůze, které byly přerušeny koncem února. Byly svolány z podnětu levice. Poslanci zařadili už ráno tehdy neprojednané návrhy na současnou řádnou schůzi. Ukončením mimořádných schůzí sněmovna dnešní jednání přerušila do středy.Poslanci nevyužili možnosti jednat a hlasovat do 21:00, jak si odhlasovali na návrh předsedy klubu ČSSD Bohuslav Sobotky. Sobotka uvedl, že jeho návrh byl motivován snahou proj... Více »
První stránka Předchozí stránka 139 140 141 142 Další stránka Poslední stránka