Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pátek 24. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Soud nechá přehrát další telefonáty v kauze exhejtmana Ratha

Soud nechá přehrát další telefonáty v kauze exhejtmana Ratha

Soud nechá přehrát další telefonáty v kauze exhejtmana Ratha

29.1.2014 08:15, Zdroj: ČTK

Praha - Hlavní líčení s exposlancem Davidem Rathem (dříve ČSSD) obžalovaným z korupce dnes pokračuje přehráváním telefonních odposlechů. Kriminalisté záznamy pořídili při sledování lidí podezřelých z ovlivňování veřejných zakázek ve Středočeském kraji, kterému Rath šéfoval coby hejtman. Podle obžaloby bral úplatky, což Rath odmítá.

Odposlechy telefonů obsahují především domlouvání schůzek, případně dotazy a odpovědi týkající se různé dokumentace. Podle obžaloby se hovory týkají ovlivněných veřejných zakázek.

Žalobce Petr Jirát již dříve uvedl, že odposlechy patří k hlavním důkazům v kauze. Údajná skupina se prý podílela různým způsobem na upravování tendrů ve stavebnictví a zdravotnictví. Obchodní soutěže byly prý domluvené pro předem vybrané firmy, což podle vyšetřovatelů provázela korupce.

Hlavní líčení pokračuje s přestávkami nejméně do letošního května. Kriminalisté v kauze zatýkali v polovině května 2012.

Mezi obžalovanými jsou také šéfové a manažeři firem, které se o tendry ucházely. Rathovi hrozí nejvyšší trest, a to až 12 let vězení.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (5.4 + 18.0) *

Zpět na přehled