Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Distributor krmiv Candy dostal od ÚOHS pokutu 802.000 korun

Toto jsou komerční sdělení. Vz24.cz neovlivňuje obsah komerčních sdělení a není jejich autorem.

Distributor krmiv Candy dostal od ÚOHS pokutu 802.000 korun

Distributor krmiv Candy dostal od ÚOHS pokutu 802.000 korun

18.12.2013 12:01, Zdroj: ČTK

Brno - Předseda ÚOHS Petr Rafaj potvrdil pokutu 802.000 korun pro distributora krmiv pro psy a kočky CANDY za zakázané dohody, které firma uzavírala se svými partnery. ÚOHS vadilo určování cen pro další prodej ve smlouvách. ČTK to dnes řekl Rafaj. Firma se pokutě může bránit podáním žaloby ke Krajskému soudu v Brně.

Pokutovaná firma je distributorem krmiv pro psy a kočky značek NUTRAM, K-9, FELINE a CANDIE'S. Krmiva distribuuje přímým prodejem koncovým spotřebitelům prostřednictvím svého internetového obchodu, dodávkami do maloobchodních prodejen a dále pomocí velkoobchodních prodejců - svých registrovaných distributorů.

Podle antimonopolního úřadu společnost porušovala zákon v letech 2010 až 2012. ÚOHS vadily dohody o minimálních cenách. "Společnost CANDY vydávala obchodní podmínky, ve kterých zavazovala své registrované distributory k dodržování dohod o cenách krmiv pro další prodej, přičemž distributoři tyto dohody akceptovali," uvedl Rafaj.

Porušení zákona se mělo týkat také dohod s provozovateli internetových obchodů, kteří rovněž přistoupili na žádosti CANDY ohledně navýšení cen krmiv.

Podle Rafaje firma dodržování zakázaných dohod kontrolovala a "uplatňovala rovněž nátlak na odběratele, kteří odmítali stanovené ceny dodržovat". Výsledkem bylo zvýšení cen krmiv v některých případech o více než pětinu a snížení počtu e-shopů nabízejících tato krmiva.

vrn jpt

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Známka: 1, počet hlasů: 1.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (4.6 + 40.0) *

Zpět na přehled