Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Předseda ÚOHS snížil pokutu pro Ústecký kraj na 40.000 korun

Předseda ÚOHS snížil pokutu pro Ústecký kraj na 40.000 korun

Předseda ÚOHS snížil pokutu pro Ústecký kraj na 40.000 korun

22.4.2013 09:48, Zdroj: ČTK

Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj snížil o 20.000 korun pokutu pro Ústecký kraj za chyby v tendru na obnovu parku v areálu Střední školy služeb a cestovního ruchu ve Varnsdorfu. Kraj má zaplatit 40.000 korun, pokuta je pravomocná, informoval ÚOHS na svém webu.

Kraj podle ÚOHS chyboval tím, že v roce 2010, kdy zakázku vypisoval, nevyzval k podání nabídek nejméně pět firem. Tento postup mohl podstatně ovlivnit výběr vítěze zhruba šestimilionového tendru.

Rafajovi podřízení původně vyměřili kraji pokutu vyšší. Předseda ÚOHS přihlédl k některým polehčujícím okolnostem. Podle něj kraj vyzval k účasti v tendru firmy, o kterých věděl, že mají zkušenosti s daným typem zakázky. "Na druhou stranu nebylo možné od uložené pokuty zcela upustit," uvedl Rafaj.

Zakázka se týkala kácení přestárlých a náletových stromů, odstranění pařezů, stavebního a biologického odpadu včetně odstranění zbytků staveb. Dále měl vítěz zakázky provést terénní úpravy nebo výsadbu nových dřevin.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (8.3 + 5.0) *

Zpět na přehled