Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články

Cemex se dostal do ztráty 307 mil. Kč, tržby zvýšil o 70 procent

Cemex se dostal do ztráty 307 mil. Kč, tržby zvýšil o 70 procent

19.8.2019 14:14, Zdroj: ČTK

Praha - Výrobce stavebních materiálů Cemex Czech Republic se loni dostal z předloňského čistého zisku 194,9 milionu korun do ztráty 307,1 milionu korun. Tržby mu meziročně vzrostly o 70 procent na 3,81 miliardy korun. Výsledky byly ovlivněny fúzí se společnostmi Cemex Cement a Cemex Development. Firma to uvedla ve výroční zprávě ve Sbírce listin.... Více »

Ondřejov chystá výstavbu čistírny v místní části Turkovice

Ondřejov chystá výstavbu čistírny v místní části Turkovice

19.8.2019 14:10, Zdroj: ČTK

Ondřejov (u Prahy) - Ondřejov u Prahy plánuje výstavbu kanalizace a čistírny odpadních vod v místní části Turkovice. Náklady budou kolem 90 milionů korun, většinu by měla pokrýt dotace, řekl ČTK starosta Vladimír Zámyslický (Správná volba pro O,T,T).... Více »

Řetězec lékáren Benu kupuje pobočky Fajn lékárny

Řetězec lékáren Benu kupuje pobočky Fajn lékárny

19.8.2019 12:34, Zdroj: ČTK

Brno - Druhý tuzemský největší řetězec lékáren Benu kupuje společnost, která provozuje 11 poboček značky Fajn lékárna. Spojení posuzuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který informaci o chystané fúzi zveřejnil na svém webu. Na českém trhu působí podle Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) přes 2500 lékáren. Největší lékárenskou sítí v Česku je Dr.Max ze skupiny Penta, která má 440 poboček. Benu, dceřiná společnost firmy Phoenix l... Více »

Nordic podal na ÚOHS stížnost kvůli síti pro záchranné sbory

Nordic podal na ÚOHS stížnost kvůli  síti pro záchranné sbory

19.8.2019 10:22, Zdroj: ČTK

Praha - Společnost Nordic Telecom zaslala Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) stížnost na ministerstvo vnitra kvůli zakázce na radiokomunikační síť integrovaného záchranného systému. Prodloužení fungování stávající technologie Tetrapol TDM a 3GPP chce ministerstvo zadat bez veřejné soutěže současným dodavatelům, firmám Pramacom Prague a Národní agentuře pro komunikační a informační technologie, a utratit ze státního rozpočtu 3,1 miliardy... Více »

Mlékárně Hlinsko klesly meziročně výnosy o 200 milionů Kč

Mlékárně Hlinsko klesly meziročně výnosy o 200 milionů Kč

18.8.2019 06:40, Zdroj: ČTK

Hlinsko (Chrudimsko) - Mlékárna Hlinsko loni vykázala výnosy necelých 2,9 miliardy korun. Předloni činily téměř 3,1 miliardy korun. Firmě také klesly nezdaněné zisky, z předloňských 116 milionů korun na 78 milionů korun. Vyplývá to z výroční zprávy podniku.... Více »

V Králíkách se bojovalo o severní Moravu, přišlo 25.000 lidí

V Králíkách se bojovalo o severní Moravu, přišlo 25.000 lidí

17.8.2019 17:49, Zdroj: ČTK

Králíky (Orlickoústecko) - Kolem 25.000 lidí přišlo dnes a v pátek podle odhadů pořadatelů na vojensko-historickou akci Cihelna u Králík na Orlickoústecku. Letošní 22. ročník akce s dnešními hlavními bitevními ukázkami nesl název Svoboda přichází přes Slezsko a byl inspirován osvobozováním Ostravska Rudou armádou na jaře roku 1945. ČTK to řekl organizátor akce Martin Ráboň. Cihelna je největší akcí svého druhu v Pardubickém kraji.... Více »

Kritici vyčítají Kremlíkovi personální změny na ŘSD či mýto

Kritici vyčítají Kremlíkovi personální změny na ŘSD či mýto

16.8.2019 16:31, Zdroj: ČTK

Praha - Ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) se musí vyrovnávat s problémy, které zdědil po svém předchůdci Danu Ťokovi (za ANO), uvedli experti, které ČTK oslovila. Řada z nich mu vyčítá způsob řešení dopravních uzavírek, personální politiku v podřízených orgánech nebo situaci kolem mýta. Podle ministra je však řada problémů způsobena působením některých předchozích vlád. Kremlík je ministrem od 30 dubna.... Více »

MPSV vydalo v 1. pololetí za poradenství 2,25 mil Kč, suma klesla

MPSV vydalo v 1. pololetí za poradenství 2,25 mil Kč, suma klesla

16.8.2019 16:28, Zdroj: ČTK

Praha - Ministerstvo práce vyplatilo v prvním pololetí externím poradcům a poradenským firmám zhruba 2,25 milionu korun. Vydalo je za právní zastupování, rady k veřejným zakázkám a informačním systémům či za mediální podporu. Vyplývá to ze seznamů, které ministerstvo zveřejnilo na svém webu. Výdaje za poradenství podle nich úřad výrazně snížil. V p... Více »

Komunitní centrum pro výchovu a vzdělávání chystá Praha 9

Komunitní centrum pro výchovu a vzdělávání chystá Praha 9

16.8.2019 16:15, Zdroj: ČTK

Praha - Městská část Praha 9 bude rekonstruovat a dostavovat objekt v Jablonecké ulici na Proseku. Budova by měla sloužit jako komunitní centrum pro výchovu a vzdělávání, především pro provozování zájmových kroužků. Radnice nyní hledá zhotovitele stavebních prací. Předpokládané náklady činí 25 milionů korun bez DPH a veškeré úpravy by měly být hotové za zhruba deset měsíců ode dne uzavření smlouvy, vyplývá z věstníků veřejných zakázek. Firmy se m... Více »

Před nádražím Ostrava střed nově stojí parní lokomotiva

Před nádražím Ostrava střed nově stojí parní lokomotiva

16.8.2019 14:49, Zdroj: ČTK

Ostrava - K nádraží Ostrava střed dnes přivezl nákladní automobil historickou parní lokomotivu řady 310.0 zvanou Kafemlejnek a jeřáb ji poté umístil před nádražní budovu. Železniční muzeum moravskoslezské, které v budově sídlí, chce lokomotivu postupně opravit a představit lidem. ČTK to řekl ředitel muzea Vojtěch Hermann.... Více »

Obnova polních cest na Vysočině stojí miliony korun

Obnova polních cest na Vysočině stojí miliony korun

16.8.2019 09:29, Zdroj: ČTK

Jihlava - Státní pozemkový úřad (SPÚ) letos na Vysočině vybuduje nebo opraví podle návrhů z komplexních pozemkových úprav polní cesty a vodní nádrže za více než 56 milionů korun. V nákladech je zahrnuta i cena nové zeleně. Snahou je zajistit dostupnost pozemků, zlepšit vzhled krajiny a přispět k ochraně půdy či vody nebo biodiverzity. Ještě do podzimu chce obnovit také cestu u Naloučan na Třebíčsku za více než 12 milionů korun. ČTK to řekl mluvčí... Více »

Kremlík je přes 100 dní ministrem, vyměnil šéfa ŘSD a řeší mýto

Kremlík je přes 100 dní ministrem, vyměnil šéfa ŘSD a řeší mýto

16.8.2019 00:03, Zdroj: ČTK

Praha - Ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) má za sebou více než 100 dní ve funkci. Jeho nejvýraznějším krokem byly změny ve vedení Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), změny nastaly i v Českých drahách. Další výrazné kroky ministr provedl kolem mýta. Ministr dnes zhodnotí své dosavadní působení na tiskové konferenci.... Více »

Hradci Králové hrozí kvůli zpoždění stavby lávky sankce 15 mil.

Hradci Králové hrozí kvůli zpoždění stavby lávky sankce 15  mil.

15.8.2019 16:58, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Hradci Králové hrozí kvůli zpoždění stavby lávky přes Labe v zóně Aldis sankce 15,2 milionu korun. Ke stavbě lávky se město zavázalo ve smlouvě s Československou obchodní bankou, která v zóně začala loni budovat regionální sídlo. Ze smlouvy vyplývá, že pokud město nestihne lávku postavit do dubna 2020, bude muset bance vrátit třetinu z 45,6 milionu korun, za které v minulosti bance prodalo pozemky pro stavbu sídla. ČTK to dnes ře... Více »

TV Barrandov chce pokutu od vysílací rady napadnout žalobou

TV Barrandov chce pokutu od vysílací rady napadnout žalobou

15.8.2019 16:54, Zdroj: ČTK

Praha - Televize Barrandov se bude proti pokutě 400.000 Kč od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání bránit soudní žalobou. O pokutě rada rozhodla tento týden kvůli neobjektivitě a nevyváženosti v pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa. Barrandov to dnes oznámil na svém webu.... Více »

Praha odloží uzavření záchytného parkoviště P+R na Černém Mostě

Praha odloží uzavření záchytného parkoviště P+R na Černém Mostě

15.8.2019 16:25, Zdroj: ČTK

Praha - Pražský magistrát odloží plánované uzavření záchytného parkoviště P+R na Černém Mostě v Praze 14, kde má vyrůst nový parkovací dům P+R. Důvodem je dosud neukončené výběrové řízení na dodavatele. Na svých internetových stránkách to uvedla radnice Prahy 14. Náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě) pro ČTK uvedl, že to neznamená, že parkoviště nebude a město s ním prý nadále počítá. Praha má dlouhodobě problémy s nedostatkem míst na z... Více »

SVOS viní z neúspěchu vozidel Perun metodiku vojskových zkoušek

SVOS viní z neúspěchu vozidel Perun metodiku vojskových zkoušek

15.8.2019 15:26, Zdroj: ČTK

Přelouč (Pardubicko) - Výrobce pancéřovaných vozidel společnost SVOS Přelouč je zklamaná z průběhu zakázky na čtyři bojová vozidla Perun. Firma je vyvinula pro speciální jednotku české armády, vozidla ale neuspěla ve vojskových zkouškách. Podle ředitele a majitele společnosti Jaroslava Černého přitom vozidla úspěšně podstoupila podnikové i kontrolní zkoušky.... Více »

Stát pro omezení objíždění mýta využije i data z kamionů

Stát pro omezení objíždění mýta využije i data z kamionů

15.8.2019 14:27, Zdroj: ČTK

Praha - Pro opatření, která by měla pomoci zamezit možnému objíždění mýtných úseků, stát nejspíše využije i dopravní data z kamionů. Možností jejich využití se na dnešním jednání zabývali zástupci ministerstva dopravy, krajů, obcí a policie. Pracovní skupina chce využít i slovenské zkušenosti s rozšířením mýta. Další jednání bude v polovině září. ČTK to řekl mluvčí ministerstva dopravy František Jemelka. Mýtný systém se od příštího roku rozšíří o... Více »

TSK hledá firmu, která se bude starat o dopravní značení

TSK hledá firmu, která se bude starat o dopravní značení

15.8.2019 14:11, Zdroj: ČTK

Praha - Pražská Technická správa komunikací (TSK) hledá firmu, která se bude starat o dopravní značení v Praze. Vybraná společnost je bude mimo jiné opravovat či obnovovat. Vyplývá to z dokumentu zveřejněného ve věstníku veřejných zakázek. Maximální cena zakázky je podle dokumentu 76,8 milionu korun. TSK je městskou firmou, která se mimo jiné stará o komunikace. V Praze je několik set tisíc dopravních značení.... Více »

Soud nepravomocně rozhodl, že odvolání ředitele VoZP je neplatné

Soud nepravomocně rozhodl, že odvolání ředitele VoZP je neplatné

15.8.2019 13:42, Zdroj: ČTK

Praha - Městský soud v Praze zatím nepravomocně rozhodl, že odvolání ředitele Vojenské zdravotní pojišťovny (VoZP) Karla Šteina v září 2016 je neplatné. Informoval o tom dnes server Seznam Zprávy. Šteina policie obvinila v souvislosti s veřejnými zakázkami pojišťovny. VoZP je třet... Více »

Žďas postaví energetické centrum za 4,3 mld. Kč v Magnitogorsku

Žďas postaví energetické centrum za 4,3 mld. Kč v Magnitogorsku

15.8.2019 12:50, Zdroj: ČTK

Žďár nad Sázavou - Strojírenská a metalurgická firma Žďas ve Žďáru nad Sázavou vyhrála tendr na stavbu energetického zdroje za 4,3 miliardy korun v ruském Magnitogorsku. Zařízení bude zpracovávat plyn z nově stavěné vysoké pece v tamním metalurgickém závodě. Výstavba je rozdělená do dvou etap a potrvá do konce roku 2023. Takto významnou zakázku v Ruské federaci získal podnik po patnácti letech, sdělil ČTK v dnešní tiskové zprávě generální ředitel... Více »
1 2 3 Další stránka Poslední stránka